W Zielonej Górze odbędzie się próba bicia rekordu w sztafecie migania

0
178
Image by Freepik

– 23 września 2022 r. (piątek), o godz. 11.00 w Letnim Amfiteatrze przed Filharmonią Zielonogórską, przy placu Powstańców Wielkopolskich, odbędzie się pierwsza, nie tylko w Polsce, ale i na świecie, próba bicia rekordu w sztafecie migania – informuje Ewa Sapeńko, rzeczniczka UZ.
Bicie rekordu w sztafecie migania

Jak przekonują organizatorzy  umiejętność migania nie jest konieczna, dlatego że na miejscu będą instruktorzy, którzy chętnych nauczą trzech prostych znaków: „Zielona Góra wita”. – Organizatorem sztafety jest Katedra Patologii i Rehabilitacji Mowy Collegium Medicum UZ. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego – prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski – informuje E. Sapeńko.

Gdzie się zarejestrować?
Wydarzenie organizowane jest z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego. Stanowi też element obchodów 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich. Link rejestracyjny:  https://odn.zgora.pl/proba-bicia-rekordu-polski-w-sztafecie-migania-roz-migaj-sie-w-zielonej-gorze/#more-5124

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here