W Zatoniu powstanie skatepark

3
293
Miejsce zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Urząd miasta ogłasza przetarg na budowę skateparku w Zatoniu. Teren rekreacyjny ma się znajdować przy ul. Zatonie-Różana.
W Zatoniu powstanie skatepark

Zagospodarowana ma być działka o powierzchni ok 327mkw. – Teren o wymiarach 11,8 m x 27,76 m przed rozpoczęciem prac należy wykorytować na gł. 50cm, wykonać 30 cm podbudowę z pospółki, podbudowę pokryć folią a następnie wylać 10 cm warstwę chudego betonu C8/10. Zaprojektowano zdylatowaną nawierzchnię z betonu C25/30 gr. 15cm ze zbrojeniem rozproszonym z włókien polipropylenowych – czytamy w przetargu. Przewidziano spadek nawierzchni 1-2% w kierunku terenów zielonych.

Skatepark w Zatoniu. Będzie pięć nowych urządzeń
Na terenie skateparku ma pojawić się pięć urządzeń: Quarter pipe, Bank Ramp, Funbox z grindboxem + poręcz + Grindbox 1, poręcz prostą oraz Grindbox 2. – Wszystkie materiały i urządzenia powinny bezwzględnie posiadać aktualne atesty i certyfikaty zgodne z polskimi normami – informuje urząd miasta. Termin wykonania zamówienia wynosi 90 dni od dnia przekazania terenu budowy.

Co będzie na terenie skateparku w Zatoniu
Quarter pipe o wymiarach 320x366x150cm – służy do rozpędzania się na środkowe elementy skateparku (np. funboxy), jest też elementam, na którym wykonuje się różnego rodzaju ewolucje (bardziej na deskorolce). W połączeniu z innymi urządzeniami może tworzyć ścianę, która może być wzbogacona o poręcze, grindboxy, schody.
Bank ramp o wymiarach 416x366x150cm – służy do rozpędzania się na środkowe elementy skateparku (np. funboxy), jest też elementam, na którym wykonuje się różnego rodzaju ewolucje (bardziej na deskorolce). W połączeniu z innymi urządzeniami może tworzyć ścianę, która może być wzbogacona o poręcze, grindboxy, schody.
Funbox z grindboxem + poręcz + Grindbox o wymiarach 720x609x25/60cm – jest elementem z większą lub mniejszą ilością dodatków takich jak spady, poręcze, wybicia, grindboxy, schody. Może być w dowolny sposób rozbudowywany, co daje możliwość nauki i wykonywania nowych ewolucji i trików.
Poręcz prosta o wymiarach 500x5x35cm – służą do slajdowania i grindowania. Można uczyć się na niej nowych trików, może być elementem wolnostojącym lub uzupełnieniem do funboxów, banków czy platform.
Grindbox o wymiarach 486x60x50cm – elementam, które służy do zabawy i nauki nowych trików. Może być elementam wolnostojącym lub uzupełnieniem do funboxów, banków czy platform.

 

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Dino czy Biedronki to nie wybudują dla mieszkańców, aż wstyd niby Zielona Góra a normalnego sklepu nie ma, ale skatepark będzie żałosne.

  2. Żałosne to jest się do inwestycji miejskiej czepiać, gdzie dzieciaki będą mogły fajnie spędzić czas.
    Proszę sobie Pani Aniu nadrobić, jak działa
    obecny światt. Miasto nie stawia Biedronek czy Dino..

  3. I super, że będzie! W koncu dzieciaki sprzed komputerów wyjdą i wszystko do tego teraz zachęca w internecie masa filmików ludzie młodzi na siwezym powietrzy spedzaja czas!! to sie liczy!! Szaleją w kaskach bezpiecznie a nie tylko gry gry i gry sklepów nie braknie jeść jest co a dla dzieci rozrywek brak

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here