W wydziale komunikacji będzie elektroniczna rezerwacja

4
2730
fot. Czytelnik, Pani Agata

Kto chciał załatwić sprawę w wydziale komunikacji, ten wie, że to proces żmudny i długotrwały. A mieszkańcy by załatwić sprawę ustawiają się przed urzędem wczesnym rankiem. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, bo urząd planuje uruchomienie elektronicznej rezerwacji.

Czytaj dalej za reklamą —>Wydział Komunikacji w Zielonej Górze. Przed godz. 8.00 zabrakło już numerków… Fot. Czytelniczka, Pani Agata. O…

Publiée par Zielona News sur Mardi 18 février 2020

Elektroniczna rezerwacja w wydziale komunikacji

Mamy w planach uruchomienie internetowej rezerwacji wizyt w wydziale i modułu podglądu stanu kolejki online do poszczególnych usług. Planowany termin to kwiecień 2020 – poinformował nas Mirosław Holak, naczelnik Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Zielona Góra.

Czytaj dalej za reklamą —>Rejestracja internetowa przez złożenie wniosku elektronicznego o rejestracje

Jak się okazuje już teraz można zbyć/nabyć pojazd przez internet poprzez platformę ePUAP lub pocztą. – Rejestracja internetowa jest możliwa od paru lat przez złożenie wniosku elektronicznego o rejestracje przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Systemów Pojazd i Kierowca zamieszczoną pod adresem www.esp.pwpw.pl z użyciem podpisu elektronicznego 
Szczegółowy opis zakresu i warunków korzystania z Elektronicznej Skrzynki Podawczej Systemów Pojazd i Kierowca znajduje się na stronie: www.esp.pwpw.pl/Account/Help – informuje M. Holak.

Czytaj dalej za reklamą —>Kolejki to problem ogólnokrajowy

Przypomnijmy, że na początku lutego pisaliśmy o problemach w wydziale komunikacji (czytaj więcej: Kolejki przy wydziale komunikacji). Radni podczas sesji rady miasta zwracali kilkukrotnie uwagę na istniejącą tutaj, trudną sytuację. Urząd miasta wyjaśniał, że przyczyna tkwi w stale rosnącej liczby zarejestrowanych samochodów, a także w zmianach przepisów z zakresu rejestracji pojazdu.

Czytaj dalej za reklamą —>– Zwiększone kolejki w wydziałach komunikacji są obecnie problemem ogólnopolskim. Media regularnie donoszą o długich, wręcz gigantycznych kolejkach na terenie całego kraju. Wydział Komunikacji w Zielonej Górze nie jest w tej sytuacji wyjątkiem. Dlatego też, aby rozładować ciągle rosnące kolejki, rozważane są różne warianty rozwiązania tego problemu, w tym także nowa lokalizacja dla siedziby Wydziału Komunikacji – tłumaczy magistrat.

 

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. A nie prościej zatrudnić dodatkowych pracowników i wydlużyć godziny urzędowania do 20 i w soboty?

  2. prosty pomysł: zatrudnić kilku nowych urzędników i wydłużyć godziny urzędowania np. do 19 plus otwarte w soboty. Nie trzeba kosztownej przeprowadzki, ludzie nie muszą brać urlopów a urzędnicy mogą pracować na II zmiany to nie trzeba więcej miejsca.

  3. Dokładnie. Jak przejdzie ta nawała z porządkowaniem dokumentów to nowo wybudowany wydział komunikacji okaże się za duży. I znowu trzeba będzie wybudować mniejszy.

  4. Zatrudnić nowych??? Mało ich jest??? Nie są wydajni!! Gdyby mieli płacone od załatwionej sprawy to by się starali, ale mają płacone na godziny więc czy zarejestruje 4 czy 10 samochodów – pensja ta sama. A trzeba mieć czas na kawki, na pogaduchy a ludzie niech sobie stoją od 4:30, co ich to obchodzi.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here