W weekend zatrzymano aż 5 nietrzeźwych kierowców. Rekordzistka miała 3 promile!

0
165
fot. ZielonaNews.pl

Podczas minionego weekendu zielonogórscy policjanci zatrzymali pięciu kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pomimo, że spożywali wcześniej alkohol. Zatrzymano także także osobę kierującą pod działaniem środków odurzających. – Niechlubna rekordzistka miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.
Nietrzeźwi kierowcy

Jak informuje zielonogórska policja w piątkowe popołudnie policjanci służby patrolowej zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Botanicznej kierującą volkswagenem golfem 43-letnią kobietę. – Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowała mając niemal 3 promile alkoholu w organizmie. 43-latka okazała się niechlubną rekordzistką! Niestety to nie jedyna nietrzeźwa osoba za kierownica zatrzymana podczas minionego weekendu – tłumaczy rzeczniczka policji.

Jechali pod wpływem
Dzielnicowi z Posterunku policji w Kargowej zatrzymali dwie osoby, które wydmuchały prawie po 2 promile alkoholu. – Jednym z tych kierujących był zatrzymany w sobotę (17.09) 37-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości jadący peugeotem, a drugim zatrzymany kolejnego dnia mieszkaniec Kargowej kierujący citroenem – wyjaśnia M. Stanisławska.

Kara za jazdę „pod wpływem”
Policja przestrzega, żeby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu i przypomina o odpowiedzialności karnej. – Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata. Pamiętajmy, że alkohol może być niebezpieczny dla kierującego, nawet 24 godziny od jego spożycia – informuje M. Stanisławska.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here