W tym roku ma zacząć działać CZMiD. Szpital tymczasowy wygaszany

0
341
fot. ZielonaNews.pl

Wkrótce wygaszony zostanie szpital tymczasowy w Zielonej Górze. Zamknięcie placówki covidowej zaplanowano na 31 marca. Uruchomienie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka zaplanowane jest jeszcze w tym roku. – Już rozpoczęliśmy szereg procedur – mówił dziś Marek Działoszyński, prezes szpitala Zielonej Górze.
Wygaszanie szpitala tymczasowego w Zielonej górze

CZMiDZ miał powstać w drugiej połowie 2021 roku. Plany jednak pokrzyżowała pandemia Covid-19. W budynku przeznaczonym pod CZMiD 7 grudnia zaczął działać szpital tymczasowy przeznaczony dla pacjentów chorych na koronawirusa. Placówka jednak wkrótce przestanie działać. – Rozpoczęliśmy działania związanego z jego wygaszeniem, czyli przestaliśmy przyjmować pacjentów z zewnątrz (choć nie w pełni nam się to udaje), ale staramy się to zrobić – mówił dziś M. Działoszyński.

Kiedy otwarcie CZMiD
fot. ZielonaNews.pl

By otworzyć Centrum Zdrowia Matki i Dziecka trzeba jednak podjąć wiele działań. Należy sprawdzić sprzęt, który dotychczas był wykorzystywany na potrzeby szpitala tymczasowego i określić, co zostaje. W planach jest także ogłoszenie przetargów na wyposażenie CZMiD. Planuje się również wykonanie prac budowlanych związanych z przystosowaniem budynku pod potrzeby CZMiD, a także montaż mebli i odpowiedniego oznakowania. Trzeba będzie także zatrudnić odpowiednią kadrę. – Udało nam się i pracujemy nad tym by wykorzystać ten personel, który mieliśmy zatrudniony szpitalu tymczasowym i deklarujemy zatrudnienie tego personelu. Oczywiście braki tu wystąpią. Musimy uruchomić cały proces też tych działań kadrowych– mówił M. Działoszyński. Uruchomienie CZMiD zaplanowane jest na lato/jesień 2022. 

Jakie będzie rozmieszczenie oddziałów i pracowni w CZMiD
fot. materiały Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

Na poziomie – 1: zaplanowano część techniczną, w której będzie m.in. kuchnia, pracownia żywienia pozajelitowego i szatnie. Na poziomie 0 przewidziano laboratorium, izbę przyjęć, odział izolacyjny pediatrii. Na poziomie 1będzie pediatria i onkologia dziecięca. Poziom 2  zagospodarowany będzie na położnictwo, trakt porodowy, neonatologię. A na poziomie 3 ma być anestezjologia dla dzieci, blok operacyjny, chirurgia i urologia dziecięca.

fot. materiały Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here