W trzy godziny policjanci zatrzymali trzech kierujących. O ponad 50 km/h przekroczyli prędkość

0
375
fot. ZielonaNews.pl

Wczoraj /14.12/ policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali trzech kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.
Od lipca ub. roku w Lubuskiem działa specjalna grupa policjantów ruchu drogowego, kryminalnych i cyberprzestępczości, która odpowiedzialna jest za zwalczanie najbardziej agresywnych zachowań na drogach. = Do takich zachowań bez wątpienia można zaliczyć przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Tylko wczoraj w ciągu zaledwie 3 godzin, policjanci z grupy SPEED zatrzymali trzech takich kierujących – informuje zielonogórska policja.

Zatrzymani za szybką jazdę
Pierwszy z kierujących został zatrzymany ok. godz. 12 w miejscowości Trzebiechów. Kierujący poruszający się samochodem Hondą jechał z prędkością 109 kilometrów na godzinę, w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i ukarali mandatem. Ponownie za kierownicę mężczyzna wsiądzie dopiero za 3 miesiące.

A 15 minut później…
Zaledwie 15 minut później, inny patrol działający także w ramach grupy SPEED zatrzymał prawo jazdy kolejnemu kierującemu. Tym razem w Wilkanowie, gdzie kierujący osobową Skodą przekroczył dozwolona prędkość o ponad 51 kilometrów na godzinę. Ostatni z kierujących, który tego dnia stracił prawo jazdy został zatrzymany w Drzonkowie ok. godz. 15, gdy w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 40 km jechał mając na liczniku 92 kilometry na godzinę.

Kierujący ukarani
Wszyscy trzej kierujący zostali ukarani mandatami, otrzymali także po 10 punktów karnych, a ponadto będą musieli przesiąść się na 3 miesiące na fotel pasażera. Jeśli nie zastosują się do decyzji starosty, gdy kierujący pomimo braku uprawień wsiądzie za kierownicę i zostanie zatrzymany przez policjantów, okres zatrzymania uprawnień przedłużony zostaje o kolejne 3 miesiące. Natomiast wielokrotne niestosowanie się do takiej decyzji może doprowadzić w konsekwencji nawet do cofnięcia uprawnień. Wtedy, aby odzyskać prawo jazdy, kierujący będzie musiał ponownie ukończyć kurs dla kandydatów na kierowców.

 

 

 

 

Mamy 6 907 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (768), kujawsko-pomorskiego (750), wielkopolskiego (639), śląskiego (608), warmińsko-mazurskiego (572), dolnośląskiego (519), pomorskiego (495), łódzkiego (446), lubelskiego (437),

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here