W sobotę otwarcie parku linowego w Dolinie Gęśnika

0
1562
fot. ZielonaNews.pl

Długo oczekiwana inwestycja w końcu zostanie oddana do użytku. A na sobotę zaplanowano z tej okazji imprezę. Będą atrakcje dla dzieci, dmuchańce, konkursy i słodki poczęstunek.  Nareszcie skorzystamy także z urządzeń znajdujących się wokół Orlika, które do tej pory stały zabezpieczone i niedostępne dla okolicznych mieszkańców. Start imprezy o godzinie 12.00.

Otwarcie parku linowego w Dolinie Gęśnika

Park linowy w Dolinie Gęśnika to dodatkowa inwestycja za 2,2 mln zł, którą miasto postanowiło zrealizować przy okazji rewitalizacji tego obszaru. Park jest ustawiony na drewnianych słupach w okolicach Orlika przy ul. Źródlanej. Powierzchnia, na której znajduje się ta atrakcja, wynosi 3 tys. mkw. Ścieżka wśród drzew ma długość 290 metrów.  Pomiędzy słupami znajdują się pomosty, na których będą znajdować się różne przeszkody. Przejścia są zabezpieczone siatkami, dzięki czemu każdy spacerujący może pewnym krokiem, bez przypięć do lin, tędy się przechadzać. Co ciekawe, przygodę w parku linowym będą mogły przeżyć także osoby dorosłe. Wejście do parku jest bezpłatne, ale będzie kontrolowane przez osoby nadzorujące obiekt. Chodzi o to by w parku nie było jednocześnie za dużo osób.

Miasto zapowiada, że jeśli będzie zainteresowanie, to park będzie otwarty cały tok.  Na drugą część Doli Gęśnika z plażami i oczkiem wodnym jeszcze poczekamy (Zobaczcie, co się tam dzieje: Oczko wodne i plaże w Dolinie Gęśnika).

Co w programie otwarcia parku linowego?

13.10.2018 (sobota) godz.12.00-16.00

W programie:

➽ Darmowy Park Linowy dla wszystkich
➽ Atrakcje dla dzieci
➽ Fotobudka
➽ Dmuchańce
➽ Zgrana Rodzina
➽ Drobny poczęstunek
➽ Konkursy
➽ Nagrody

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here