W sierpniu najwięcej osób w tym roku latało z lotniska Zielona Góra-Babimost

0
509
fot. ZielonaNews.pl

Lubuski port lotniczy osiągnął najlepszy wynik w sierpniu bieżącego roku odprawiając ponad 8 tys. pasażerów. Zauważalny jest również wzrost z analogicznymi okresami, w tym przedpandemicznym.

Ilu pasażerów skorzystało z lotniska w sierpniu?

W sierpniu z Lotniska Zielona Góra-Babimost skorzystało 8.057 pasażerów. Jest to najlepszy miesiąc pod względem odprawionej liczby pasażerów od początku roku. Sezon wypoczynkowy niewątpliwie sprzyja podróżom, a lipiec i sierpień przyciągnęły blisko 15 tysięcy osób, które skorzystały z usług lotniska.

Zapotrzebowanie na loty coraz większe

Zainteresowanie oraz zapotrzebowanie na loty jest coraz większe. Lubuski port lotniczy od początku roku obsłużył ponad 37 tys. osób, co oznacza znaczne przekroczenie przedpandemicznych poziomów. Lotnisko Zielona Góra-Babimost w analogicznym okresie 2019 roku odprawiło 20.082 osób.

Wraz ze zbliżającym się końcem sezonu letniego, powoli kształtuje się już siatka na sezon zima 2023/24. Wejdzie ona w życie wraz ze zmianą czasu na zimowy pod koniec października. Więcej informacji na ten temat zostanie przekazanych w odrębnym komunikacie.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here