W piątek i sobotę policja łapała piratów drogowych m.in. na Trasie Północnej i w Ochli

0
394
fot. ZielonaNews.pl

W miniony piątek i sobotę (19-20.03) policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali czterech kierujących, którzy w obszarze zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę – niechlubny rekordzista miał na liczniku 136 kilometrów na godzinę. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. – Pamiętajmy, że przekraczanie prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych! – ostrzega zielonogórska policja.
Kontrolowani w Ochli i Jeleniowie

W miniony weekend zielonogórski SPEED działał na drogach naszego miasta. W piątek (19.03) o godzinie 8.30 kierujący Toyotą podczas przejazdu przez miejscowość Jeleniów miał na liczniku 116 kilometrów na godzinę. – O godzinie 10.00 natomiast w Ochli zatrzymany został kierujący Audi, który w obszarze zabudowanym gdzie dozwolona jest prędkość 50 kilometrów na godzinę jechał z prędkością aż 136 kilometrów na godzinę. Obydwaj kierujący stracili swoje prawa jazdy, zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych oraz otrzymali 10 punktów karnych – informuje zielonogórska policja.

Na Trasie Północnej i ul. Zjednoczenia
W sobotę (20.03) o godzinie 8.00 policjanci zatrzymali na ulicy Zjednoczenia  kierującego samochodem marki Opel. – Videoradar zarejestrował prędkość 101 kilometrów na godzinę. Godzinę później na Trasie Północnej kierujący Seatem jechał z prędkością 125 kilometrów na godzinę w miejscu gdzie dozwolone jest 70 kilometrów na godzinę. Także ci zatrzymani kierowcy stracili swoje prawa jazdy oraz zostali ukarani mandatami – informuje policja.

Przy ul. Głogowskiej
Tego samego dnia wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się kierujący Volkswagenem Passatem zatrzymany o godzinie 17.20 na ulicy Głogowskiej. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 37 kilometrów, ale jak się okazało – miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. – Ten kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych za prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz mandatem 200-złotowym za przekroczenie prędkości. Okres zatrzymania jego prawa jazdy został natomiast przedłużony o kolejne 3 miesiące – informuje policja.

Źródło: KMP Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here