W Parku Tysiąclecia remont. Zobacz, jak się zmienia! (ZDJĘCIA)

0
423
fot. ZielonaNews.pl

W sierpniu ubiegłego roku została podpisana umowę na remont Parku Tysiąclecia. Wiele prac już zostało wykonanych. A spacerowicze mogą korzystać ze ścieżek.

Rewitalizacja Parku obejmuje 9 ha powierzchni. Powstały nowe ścieżki, pojawiła się mała architektura, nowe obszary zagospodarowane zielenią i kwiatami. W planach jest też odnowienie ogrodzenia (tylko fragmenty zostały wymienione). Pojawiła się również tężnia solankowa, która znajduje się w okolicach parku. Tężnia ma wymiary 9,30 nx3,24 m oraz wysokość 5.44m.

Inwestycję wykonuje firma Pro-Infra Sp. z o.o. z Jerzmanowa za kwotę 14 786 000 zł. Przetarg na remont Parku Tysiąclecia był ogłaszany dwukrotnie. W drugim podejściu udało się wyłonić wykonawcę. – Pierwotnie zakładaliśmy 14 mln zł. Wyszło nam 15 mln zł, więc biorąc pod uwagę warunki, w których jesteśmy cena nie odbiegała od kosztorysu w sposób znaczący. Dostaliśmy 30 procent w ramach Polskiego Ładu – informował podczas konferencji prasowej prezydent miasta (czytaj więcej i zobacz wizualizacje: Remont Parku Tysiąclecia).

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here