W okolicach wiaduktu przy rowerostradzie zaczęła obsuwać się skarpa (ZDJĘCIA)

0
895
fot. Stowarzyszenie Rowerem do Przodu

W okolicy wiaduktu przy al. Wojska Polskiego na rowerostradzie zaczęła obsuwać się skarpa. Sprawa już trafiła do urzędu miasta i mają zostać podjęte odpowiednie kroki by zabezpieczyć osuwisko.

Przy wiadukcie zaczęła obsuwać się ziemia

Remont wiaduktu przy al. Wojska Polskiego wykonała firma Bud-Dróg. Wraz z remontem wiaduktu przy al. Wojska Polskiego zrealizowała kładkę przy ul. Sikorskiego i 5 km ścieżek rowerowych. Inwestycja kosztowała 7 mln zł. W październiku ubiegłego roku hucznie oddano tę inwestycję. Ale pojawiły się problemy. – Niestety w miejscu, w którym na skarpie nie zastosowano geokraty, zaczęła obsuwać się ziemia. Zapadła się część drogi dla rowerów, oddzieliły się betonowe obrzeża i pękły fundamenty barierek – poinformował radny i prezes stowarzyszenia Rowerem do Przodu Robert Górski. Jak zapewnia, sprawa została już zgłoszona do urzędu miasta. – Sprawa została zgłoszona. Uzyskaliśmy informację od osoby zajmującej się inwestycją, że polecono wykonawcy zabezpieczyć osuwisko i wprowadzić plan naprawczy – informuje na fanpage stowarzyszenia R. Górski.

Trasa rowerowa Zielona Strzała biegnie śladem starej linii kolejowej do Szprotawy. By odtworzyć trakt wyremontowano i dostosowane na potrzeby drogi rowerowej kładkę nad ul. Sikorskiego. Odcinek przy al. Wojska Polskiego łączy się z rondem przy ul. Zjednoczenia, z którego będziemy mogli pojechać w kierunku ul. Aglomeracyjnej i obu kierunkach ul. Zjednoczenia.

Kilka dni temu dostaliśmy zgłoszenie o problemie w okolicy wiaduktu przy ul. Aleja Wojska Polskiego na rowerostradzie…

Publiée par Rowerem Do Przodu sur Mercredi 20 février 2019

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here