W Nowym Kisielinie otwarto kolejny zakład. Będą nowe miejsca pracy

1
1819
fot. print screen z wideo Urząd Miasta

W Lubuskim Parku Przemysłowo – Technologicznym w Nowy Kisielinie, w siedzibie firmy Kuehne + Nagel przy ul. Innowacyjnej 5, odbyło się uroczyste uruchomienie zakładu i rozpoczęcie przez spółkę współpracy w zakresie logistyki kontraktowej obsługując globalną firmą CNHi.

To kolejna inwestycja, która nie tylko stworzy nowe miejsca pracy, ale także poszerzy jego możliwości – mówił dziś Dariusz Lesicki, wiceprezydent miasta. Podkreślił, że w ciągu ostatnich kilku lat w parku zainwestowano ponad 666 mln złotych. Dzięki inwestycjom powstają nowe miejsca pracy. – Dotychczas stworzono kilka tysięcy miejsc pracy – wyjaśniał wiceprezydent. Życzył także sukcesów firmie, która otworzyła nowy zakład. –  Mam nadzieje, że będziecie mogli państwo z tego terenu ekspandować na teren i województwa lubuskiego, i zachodniej polski a może i wschodniej części Federalnej Republiki Niemiec – mówił wiceprezydent. Kuehne + Nagel w nowym obiekcie zlokalizowanym w Zielonej Górze zatrudni ponad 70 osób i aktualnie zarządza powierzchnią ok 9.600 m2. Zaplanowana jest już dalsza ekspansja o dodatkowe 6.800 m2 przestrzeni magazynowej. Póki co w firmie pracuje 20 osób, ale na przełomie marca i kwietnia zaplanowane są dodatkowe nabory.

CNHi jest światowym producentem maszyn rolniczych i budowlanych. W ramach współpracy Kuehne + Nagel obsługuje komponenty do pojazdów użytkowych (marki Iveco) oraz w kolejnej fazie projektu – maszyny rolnicze i pojazdy przemysłowe. Zamówienia są realizowane na rynek Polski, jak również do innych krajów w tym: Czechy, Dania, Słowacja, część Niemiec wschodnich, Węgry i kraje bałtyckie.

Otwarcie nowego zakładu Kuehne+Nagiel w LPPT

W Lubuskim Parku Przemysłowo – Technologicznym w Nowy Kisielinie, w siedzibie firmy Kuehne + Nagel przy ul. Innowacyjnej 5, odbyło się uroczyste uruchomienie zakładu i rozpoczęcie przez spółkę współpracy w zakresie logistyki kontraktowej obsługując globalną firmą CNHi.CNHi jest światowym producentem maszyn rolniczych i budowlanych. W ramach współpracy Kuehne + Nagel obsługuje komponenty do pojazdów użytkowych (marki Iveco) oraz w kolejnej fazie projektu – maszyny rolnicze i pojazdy przemysłowe. Zamówienia są realizowane na rynek Polski, jak również do innych krajów w tym: Czechy, Dania, Słowacja, część Niemiec wschodnich, Węgry i kraje bałtyckie.

Publiée par Miasto Zielona Góra / Official account sur Mercredi 20 février 2019

Źródło: Urząd Miasta

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda że jest to globalna firma a nie polska firma, no cóż globalizm pełna gębą czy chciał czy nie chciał.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here