W niedzielę będą rozdawać jedzenie potrzebującym. Można pomóc w akcji

1
404
Ludzie zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com

W Zielonej Górze rusza akcja Food Not Bombs. Jest to społeczna inicjatywa, dzięki której w każdą niedzielę (aż do marca) na pl. Bohaterów będą rozdawane ciepłe posiłki potrzebującym.

W niedzielę będą rozdawać jedzenie potrzebującym

No i zaczęliśmy!  Mimo, że była to pierwsza akcja w tym sezonie, pojawiło się około 30 osób i jedzenia wystarczyło nam na styk. Nikt jednak nie odszedł z pustymi rękami – informuje na swoim profilu Food Not Bombs Zielona Góra. Zachęca także do wsparcia inicjatywy. Pomagać można nie tylko przynosząc jedzenie. Mile widziane są także ciepłe ubrania, głównie męskie. Potrzebne są koszule, buty, swetry, kurtki, czapki, a także śpiwory, koce. Z żywności najlepiej przynieść te o długim terminie ważności jak kasze, makarony czy konserwy.

W każdą niedziele o godz. 15:00 na placu bohaterów każdy może liczyć na darmowy, ciepły, wegański posiłek. w ZG ciągniemy ten wózek już ponad 10 lat! – informuje Food Not Bombs Zielona Góra na swoim profilu. Inicjatywa polega na rozdawaniu jedzena ludziom biednym, bezdomnym i bezrobotnym. – Akcji towarzyszy przekaz antyrządowy i antywojenny, a jej ideą przewodnią jest pokazanie, że kiedy władza wydaje pieniądze na – zdaniem działaczy, niepotrzebne zbrojenia, wielu ludzi umiera z głodu – czytamy na profilu.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here