Reklama
Reklama
Reklama
wtorek, 16 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaInwestycjeNaprzeciw urzędu miasta może powstać apartamentowiec (ZDJĘCIA)

Naprzeciw urzędu miasta może powstać apartamentowiec (ZDJĘCIA)

Podczas ostatniej sesji rady miasta radni przyjęli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego.  W samym centrum, naprzeciwko urzędu miasta, w miejscu po LOK-u, będzie mógł stanąć apartamentowiec. Od strony centrum, placu Matejki będzie mógł mieć maksymalnie trzy kondygnacje.




Radni przyjęli plan zagospodarowania przestrzennego

fot. ZielonaNews.pl

W 2019 roku radni przystąpili do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dzięki zmianom będzie możliwa budowa tutaj apartamentowca (czytaj więcej: W miejscu LOK-u będzie mógł powstać apartamentowiec). Podczas ostatniej sesji rady miasta radny przyjęli uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie pl. Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zielonej Górze. „Za” zagłosowało 21 radnych. Brak było głosów przeciwnych, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Zmiany w centrum

fot. Materiału Urzędu Miasta Zielona Góra




W miejscu po LOK-u będzie mógł powstać budynek mieszkalny. Na tym obszarze mogą pojawić się też lokale usługowe, czy ogródki gastronomiczne. – Jeżeli chodzi o wysokości to pierzeja, która będzie od ul. Matejki będzie miała częściowo trzy kondygnacje. Jak spojrzymy od strony ratusza, tam będą trzy kondygnacje. Ona będzie wchodziła do czterech kondygnacji. Te wysokości są takie same jak w obowiązującym planie miejscowym – mówił wiceprezydent Dariusz Lesicki. Zielony skwer między placem Piłsudskiego a teren po byłym LOK-u ma pozostać zielony.

 

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Manicure tytanowy – sprawdź co mówi o nim specjalistka z Zielonej Góry

Jeszcze do niedawna manicure tytanowy kojarzył się głównie z naturalnym wyglądem i jednolitym kolorem. Dziś coraz więcej kobiet odkrywa, że ta metoda stylizacji oferuje...

2 KOMENTARZE

  1. Jeśli to prawda, to szkoda. To piękny teren by pozostał zwykłym skwerem zielonym. Idealne miejsce by wykorzystać je na wolną przestrzeń, do różnych potrzeb i szerokiego zastosowania,np. można było by pospacerować; potańczyć; zrobić drobny targ np kwiatów; postawić namiot; awaryjne lądowisko dla helikoptera i wiele, wiele innych. Szkoda, że tak ograniczamy przestrzeń naszego miasta i jedyne, co tworzymy, to budynki ….

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj