W mieszkaniu znaleźli narkotyki o wartości 45 tys. zł (WIDEO)

0
242

Kryminalni z komisariatu II Policji w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, w którego mieszkaniu znaleźli ponad kilogram narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 45 tysięcy złotych. Podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został aresztowany na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

– Policjanci kryminalni z II komisariatu w wyniku działań operacyjnych ustalili, że mieszkający w jednej z miejscowości w gminie Czerwieńsk 26-letni mężczyzna, może posiadać znaczne ilości środków odurzających. Policjanci podjęli działania aby jak najszybciej go zatrzymać. Młody mężczyzna jest znany policjantom zwalczającym przestępczość narkotykową i był już wcześniej notowany między innymi za posiadanie narkotyków – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Gdy kryminalni pojechali do miejscowości niedaleko Czerwieńska okazało się, że 26-latek mieszka w budynku gospodarczym na terenie posesji, tam też go zastali i zatrzymali. – Mężczyzna nie chciał powiedzieć policjantom czy ma narkotyki, ani gdzie się one znajdują, natomiast gdy policjanci poinformowali go, że przeprowadzą przeszukanie w mieszkaniu 26-latek zaczął się nerwowo i agresywnie zachowywać. Po chwili policjanci znaleźli wagę elektroniczną, na której leżał biały proszek – jak się później okazało amfetamina – a następnie koło łóżka znaleźli plastikową torbę, w której także znajdowała się amfetamina. Łącznie po zważeniu było ponad kilogram tego narkotyku o czarnorynkowej wartości ponad 45 tysięcy złotych – informuje policja.

26-latka przewieziono na przesłuchanie. Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznych ilości środków odurzających i przygotowania do wprowadzenia tych środków do obrotu. – Za to przestępstwo według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego 26-latka. Wczoraj /28.07/ Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące – informuje policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here