W Lubuskiem spada liczba osób chorych. Kolejne 11 osób wyzdrowiało

1
4849
House photo created by master1305 - www.freepik.com

Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych 11 ozdrowieńcach. Łącznie na terenie woj. lubuskiego mamy już 66 osób, które wyzdrowiały, a zaledwie 21 osób chorych.
Kolejne 11 osób wyzdrowiało z koronawirusa

Wczoraj informowaliśmy o kolejnych osobach, które były zakażone koronawirusem, ale wyzdrowiały. Dzisiaj po raz kolejny możemy podzielić się dobrą informacją, bo kolejne 11 osób dołączyło do grona ozdrowieńców. – Nowe osoby, które wyzdrowiały są z powiatu nowosolskiego (3), wschowskiego (1), żagańskiego (6), żarskiego (1) – poinformowała nas Aleksandra Chmielińska-Ciepły.

Skąd są osoby, które wyzdrowiały z koronawirusa w Lubuskiem?
Poniżej znajdziecie wykaz dotyczący tego skąd są ozdrowieńcy w woj. lubuskim.  Z pewnością zauważycie, że np. w Gorzowie więcej osób wyzdrowiało niż jest zakażonych. Pod wykresem poniżej znajdziecie wyjaśnienie, dlaczego tak jest. A tutaj znajdziecie inne nasze wykresy: Koronawirus w Lubuskiem na wykresach.

Gorzów -3
Zielona Góra – 15
Gorzowski 3
Nowosolski 6
Słubicki 2
Strzelecko-Drezdenecki 1
Sulęciński 3
Świebodziński 2
Wschowski- 8
Zielonogórski- 5
Żagański-15
Żarski- 3

Więcej wyzdrowiałych niż zakażonych?
Urząd Wojewódzki w statystykach osób zakażonych oprócz podziału na powiaty stosuje również wyróżnienie osób spoza województwa. –Opieramy się głównie na informacjach o miejscu zamieszkania pacjenta z COVID-19. Natomiast przekazywane nam przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną statystyki włączają osoby z poza województwa do powiatów w których pacjenci mieli pobrany wymaz, tzn. istotne dla WSSE jest miejsce w którym znajdował się pacjent potencjalnie chory (interesuje ich sytuacja epidemiologiczna i miejsce wystąpienia choroby). Z tego właśnie wynikają różnice w przedstawianych statystykach. Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania pacjentów to statystyka udostępniana przez LUW jest precyzyjna. Dlatego statystyki ozdrowieńców mogą się nieznacznie różnić od naszych danych – wyjaśniła nam Aleksandra Chmielińska-Ciepły, Rzecznik Prasowy Wojewody Lubuskiego. I tak np. w przypadku powiatu gorzowskiego, pacjent, który pochodził z woj. wielkopolskiego został wliczony do statystyk z powiatu gorzowskiego. Tak też będzie w przypadku statystyk z Zielonej Góry. I tak osoby z woj. wielkopolskiego Lubuski Urząd Wojewódzki będzie zaliczać, że są innego województwa, ale WSSE liczyć je zaliczał tam, gdzie miał pobrane wymazy, czyli w Zielonej Górze, albo powiecie gorzowskim.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here