W dni targowe nie da się tu przejechać. Radny chce zmiany organizacji ruchu

0
254
fot. Google Maps

Radny Paweł Zalewski postuluje zmianę organizację ruchu przy ul. Przemysłowej, w okolicach zielonogórskiego rynku. Ulicę dwukierunkową miałaby zastąpić ulica jednokierunkowa. Urząd podkreśla, że zostanie opracowany projekt przebudowy ul. Przemysłowej.

Zmiana organizacji ruchu przy ul. Przemysłowej

– Zwracam się z zapytaniem o zmianę organizacji ruchu na ul. Przemysłowej przy targowisku, polegającej na zmianie obecnie obowiązującego ruchu dwukierunkowego na jednokierunkowy, z kierunkiem ruchu pojazdów od ul. Tylnej do ul. Fabrycznej. Sprawa była omawiana w październiku 2021 roku w Departamencie Zarządzania Drogami, wynikała z pisma skierowanego przez mieszkańca do radnych, a podyktowana jest powstającym chaosem komunikacyjnym na ul. Przemysłowej w dni targowe. Ulica ta staje się wówczas nieprzejezdna w obu kierunkach na skutek zatrzymywania samochodów po obu stronach drogi, zwiększonego ruchu pieszego, prób wyjazdów w obu kierunkach – ul. Fabrycznej i ul. Tylnej, prób zaparkowania przez samochody nadjeżdżające z obu kierunków oraz prób manewrowania samochodami przy parkowaniu lub opuszczaniu postoju – wyjaśnia radny. Tłumaczy, że efektem jest chaos
komunikacyjny, pogarszający dodatkowo przepustowość tej drogi w czasie targu.

Co na to urząd miasta?

Magistrat wyjaśnia, że 8 czerwca 2022 r. została zawarta umowa z inwestorem zewnętrznym, w ramach której zostanie opracowany projekt przebudowy ul. Przemysłowej. – Wnioskowana zmiana organizacji ruchu zostanie rozpatrzona przy uzgodnieniu projektowanych rozwiązań. Termin przebudowy ww. ulicy uzależniony jest od rozpoczęcia inwestycji innej niż drogowa realizowanej przez Inwestora – tłumaczy urząd miasta.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here