W bibliotece będzie można wypożyczyć… Żywe Książki!

0
426
fot. ZielonaNews.pl

W bibliotece stanie się rzecz niesłychana. Wypożyczymy tu nie tylko papierowe książki, ale będą na nas czekać takie z krwi i kości. O co chodzi?

Biblioteka organizuje wydarzenie pod nazwą “Żywa Biblioteka”, podczas którego można wypożyczyć Żywą Książkę, czyli człowieka, reprezentanta mniejszości etnicznej, religijnej, seksualnej, osobę narażoną na wykluczenie społeczne, marginalizację, zmagającą się ze stereotypami ze względu na wykonywany zawód, pasję, działalność społeczną, artystyczną. – Żywe książki to także osoby, które na co dzień walczą z trudnościami i wyzwaniami życia codziennego z powodu uwarunkowań fizycznych, psychicznych, czy też niepełnosprawności.
Żywa Biblioteka daje możliwość wypożyczenia Żywej Książki, porozmawiania z nią, zrozumienia jej sytuacji, poznania innego punktu widzenia. Wydarzenie to pomaga walczyć ze stereotypami, schematami, uogólnieniami. Pojawienie się Żywej Książki na półce ŻB nie ma na celu promowania stylu, sposobu życia, zachowań, które reprezentuje, ale to możliwość spotkania się dwóch stron, dialog, który stanowi próbę walki ze stereotypami i uprzedzeniami w stosunku do grupy, której przedstawicielem jest wypożyczona przez nas Żywa Książka – wyjaśniają organizatorzy.
Akcja odbędzie się 27 października o godz. 15 w mediatece Góra Mediów w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida. 
Wstęp wolny

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here