W 6 osób jechali samochodem. Za kierownicą nie było nikogo

0
1403
fot. kmp zielona góra

Policjanci z pewnością są narażeni na różne, niecodzienne widoki. Ale to, co miało miejsce wczorajszego ranka z pewnością zaskakuje. Policjant kończący służbę złapał 6 pijanych obcokrajowców w jednym samochodzie. Żaden nie siedział za kierownicą. O niecodziennym wydarzeniu na S3 przeczytacie w poniższym artykule.

Samochód bez kierowcy

W niedzielę około godz. 6.00 mł. asp. Paweł Pępkowski został poinformowany przez dyżurnego KMP o dziwnie jadącym samochodzie Renault Espace. O podejrzenia o nietrzeźwości kierowcy nie było trudno. Kończący wówczas 12-godzinną zmianę policjant  powiadomił pozostałe patrole o sytuacji na drodze i skierował się w stronę domu. Na trasie S3 w kierunku Nowej Soli dostrzegł samochód, o którym informował dyżurujący. Funkcjonariusz wezwał patrole i sam zdecydował się spróbować zatrzymać pojazd. Renault Espace miał już przebitą oponę, kierujący próbował zjechać na pobocze i uciec, ale zakopał się w grząskim gruncie. – Z tyłu zajechał mu drogę mł.asp. Paweł Pępkowski swoim prywatnym samochodem, w tym czasie nadjechał również patrol policyjnym radiowozem. W samochodzie siedziało 6 mężczyzn – wszyscy to obywatele Ukrainy. O dziwo za kierownicą nie było nikogo, natomiast na fotelu pasażera z przodu jeden z mężczyzn siedział na kolanach drugiego. Wewnątrz policjanci poczuli woń alkoholu. Obaj mężczyźni siedzący z przodu pojazdu wskazywali siebie nawzajem jako kierującego samochodem. Obaj zostali więc zatrzymani w policyjnym – informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka KMP Zielona Góra. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzn okazało się, że podejrzany o kierowanie samochodem, 30-latek miał 2,5 promila alkoholu we krwi. Drugi z mężczyzn niemal 2 promile. Obaj mężczyźni nie posiadali prawa jazdy. Okazało się, że nie posiadali również dowodu rejestracyjnego, ani ważnych badań technicznych pojazdu, którym jechali.

Po wytrzeźwieniu obaj mężczyźni mają zostać przesłuchani. Kierujący usłyszy także zarzut popełnienia przestępstwa z art. 178a kk oraz zarzuty wykroczeń za brak wymaganych dokumentów.
W czasie weekendu zielonogórscy policjanci zatrzymali 5 kierujących pod wpływem alkoholu i jednego pod wpływem narkotyków.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here