VI Marsz Równości w Zielonej Górze już w czerwcu! Jest zbiórka

0
439
fot. ZielonaNews.pl

Już 10 czerwca ma się odbyć VI Marsz Równości w Zielonej Górze. – W tym roku inflacja jednak bardzo mocno ogranicza działania Stowarzyszenia “Instytut Równości”, które organizuje wydarzenie. Trwa zbiórka na Pomagam.pl – informują organizatorzy. 
Marsz Równości w Zielonej Górze odbędzie się już po raz szósty. Impreza organizowana jest od 2018 roku. Organizatorzy wyjaśniają, że po raz pierwszy inflacja tak bardzo utrudnia działania organizatorom. To ostatni moment, żeby rozpocząć działania, żeby Marsz się odbył! 

Zbiórka na Marsz Równości
Drogie Osoby, PROSIMY O POMOC! Nieśmiało, aczkolwiek z przekonaniem, że robimy to dla nas wszystkich. Od 2018 roku niezmiennie jednoczyliśmy się na ulicach Zielonej Góry w ramach Marszów Równości. Maszerowałyśmy, śpiewałyśmy, tańczyłyśmy, celebrowałyśmy naszą różnorodność. Mogliśmy wzruszać się obserwując wasze uśmiechnięte twarze oraz rozświetlając miasto we wszystkich kolorach tęczy. Chcielibyśmy, by i w tym roku było podobnie. Chcemy mieć szansę, by zrobić nasze cykliczne wydarzenie nawet w bardzo skromnej formie i dostosowanej do obecnej sytuacji gospodarczej ale jednak zrobić. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę, udostępnianie i nagłaśnianie zbiórki – pisze Stowarzyszenie na stronie zbiórki.

Stowarzyszenie utrzymuje się z darowizn

Zazwyczaj Stowarzyszenie dysponowało budżetem, który pozwalał na rozpoczęcie przygotowań z potrzebnym wyprzedzeniem. Tak bywało np. gdy otrzymywali wsparcie Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta czy Komisji Europejskiej. W tym roku jest jednak inaczej. W dobie wzrostu inflacji problemy budżetowe są bardzo odczuwalne, szczególnie w mniejszych społecznościach. Stowarzyszenie utrzymuje się z darowizn, a wszystkie pieniądze wydawane są na działania statutowe.  
Mamy kilka pomysłów i niespodzianek, ale szczerze mówiąc jesteśmy na granicy decyzji o odwołaniu Marszu w tym roku. Taka decyzja byłaby bardzo trudna i przykra, ale pragmatyczna i w obecnej sytuacji jedyna słuszna. Założenie zbiórki jest naszą ostatnią deską ratunku, gdyż szukaliśmy od dłuższego czasu innych źródeł finansowania i sponsorów, pisaliśmy granty. Niestety dziś kluczowy jest czas. A na dziś nie mamy żadnych informacji zwrotnych czy nasze starania przyniosą efekt – apelują organizatorzy.

Jak pomóc?
Organizacja kolejnego już Marszu Równości to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga nie tylko rąk do pracy, ale i pieniędzy. Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć Stowarzyszenie mogą wpłacać środki bezpośrednio na zbiórkę na portalu Pomagam.pl. Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/ke9e9e

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here