Uzyskanie odszkodowania – jak uzyskać wysokie odszkodowanie po wypadku?

0
51

Gdy zdarzy się wypadek, najpierw myślimy o usunięciu szkody, jeśli sprawa dotyczy rzeczy materialnych. Zaraz potem jednak przychodzi czas na załatwienie spraw związanych z odszkodowaniem. Jak się jednak za to zabrać?

Zanim samodzielnie zaczniemy borykać się z ubezpieczycielem, warto skorzystać z pomocy w uzyskaniu odszkodowania. Indywidualne dochodzenie roszczeń może zakończyć się wypłatą zbyt niskiej kwoty i może kosztować sporo nerwów. Ponadto osoba poszkodowana nie zawsze posiada odpowiednią widzę, by właściwie ocenić wysokość przyznanej im rekompensaty. Nie każdy też wie, jak starać się o odszkodowanie.

Dobrze więc skorzystać z fachowej pomocy, która rzetelnie przeprowadzi krok po kroku przez procedurę związaną z uzyskaniem odszkodowania i pomoże uzyskać jak najlepszą sumę dla poszkodowanego.

Czym jest odszkodowanie?

To finansowa rekompensata za poniesione szkody. Odszkodowanie, czyli świadczenie dla osoby poszkodowanej, może mieć charakter majątkowy lub niemajątkowy. Jego wysokość powinna odpowiadać wielkości powstałej szkody rzeczywistej, ale i utraconych korzyści. Ponieważ rodzajów odszkodować jest bardzo dużo, dobrze jest skorzystać z pomocy przy odszkodowaniu.

Pomoc w odszkodowaniach może się okazać niezbędna szczególnie w przypadku zadośćuczynienia, czyli szczególnego rodzaju odszkodowania. Przysługuje ono osobie poszkodowanej w przypadku szkody niemajątkowej – takiej, która dotyczy obrażeń ciała. Celem zadośćuczynienia jest złagodzenie krzywd fizycznych, psychicznych oraz moralnych poszkodowanego.

Zatem jak uzyskać odszkodowanie?

Fachowa pomoc w uzyskaniu odszkodowania pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. Zespół wykwalifikowanych pracowników posiada bogate doświadczenie w rozmaitych przypadkach, dlatego będzie w stanie najlepiej doradzić postępowanie adekwatne do konkretnego zdarzenia. Kompleksowa usługa obejmuje analizę sprawy, zgromadzenie dokumentacji, oszacowanie wysokości należnego świadczenia, a także wypełnienie wszelkich formalności oraz negocjacje, jeśli sytuacja będzie tego wymagała.

By rozpocząć cały proces, należy pisemnie zgłosić roszczenie odszkodowania. Musi ono zawierać wysokość kwoty proponowanego odszkodowania od ubezpieczyciela wraz z uzasadnieniem. We wniosku nie powinno zabraknąć także rachunków za leczenie oraz dokumentów potwierdzających pogorszenie się sytuacji życiowej (np. utrata pracy w wyniku wypadku).

O odszkodowanie można wystąpić od razu po zaistniałym wypadku, aż do upłynięcia terminu przedawnienia (te reguluje kodeks cywilny). Wypłacają je różne podmioty (zarówno osoby fizyczne, jak i prawne), które są odpowiedzialne za powstałą szkodę. Do wypłaty zobowiązany jest ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia. Wypłata powinna nastąpić w ciągu 30 dni od momentu zgłoszenia roszczenia (lub 14 w szczególnych przypadkach), nie później jednak niż 90 dni od chwili zgłoszenia szkody.

Warto też pamiętać, iż wysokość rekompensaty nie zawsze będzie dla poszkodowanego zadowalająca. W takich przypadkach można zgłaszać reklamacje do firmy ubezpieczeniowej, w ostateczności – droga sądowa. Wówczas warto mieć w zanadrzu specjalistyczną pomoc oferującą wsparcie w odzyskiwaniu odszkodowania.

Odszkodowania Kompensja – Kancelaria odszkodowawcza
Skuteczna pomoc w dochodzeniu i uzyskiwaniu wysokich odszkodowań!

Uzyskujemy najwyższe odszkodowania dla naszych klientów!

Email: biuro@kompensja.pl
Tel.: 585008089

Bezpłatna wycena Twojego odszkodowania
w 2 minuty bez wychodzenia z domu.

Szczegóły na:
https://www.kompensja.pl/odszkodowania/

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here