Uwaga! Pilny komunikat policji. Oszuści atakują

0
2415
Pedofil w Zielonej Górze zaatakował dziewczynkę

Policja wysłała do mediów pilny komunikat. Chodzi o oszustów, którzy znów próbują ograbić z pieniędzy zielonogórzan.

Tylko w ciągu ostatnich godzin troje zielonogórzan odebrało telefony od oszustów podających się za funkcjonariusza policji. Po raz kolejny prosimy o ostrożność i nieprzekazywanie  pieniędzy osobom obcym – alarmuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Oszukują na… policjanta

Dzisiaj w Zielonej Górze policjanci odnotowali trzy próby oszukania osób starszych metodą „na wnuczka”. Tym razem oszuści udają policjantów, którzy prowadzą działania przeciwko… oszustom! – Nie dajmy się nabrać na te historie i bądźmy ostrożni. Działania edukacyjne i informacyjne prowadzone przez policjantów przynoszą zamierzone efekty – zwiększa się świadomość społeczna dotycząca oszustw „na wnuczka” i coraz mniej osób daje się zmanipulować. Bądźmy jednak czujni, nie wierzmy w historie opowiadane przez telefon, a o każdym podejrzanym telefonie powiadamiajmy Policję! – apeluje Stanisławska.

Pamiętajmy, że oszuści manipulujący seniorami często wykorzystują ich wrażliwość i to, że osoby starsze chcą czuć się potrzebne i gdy ktoś z rodziny potrzebuje pomocy, nie zawahają się pomóc oddając chociażby oszczędności całego życia dla ratowania życia lub zdrowia najbliższych, albo po prostu aby wspomóc w czasie podejmowania ważnej decyzji finansowej np. zakupu mieszkania czy spłaty kredytu. Niestety osoby starsze są podatne na manipulacje i łatwo wierzą w najróżniejsze historie. Pamiętajmy o tym i rozmawiajmy z seniorami w naszej rodzinie.

WAŻNE

Jeżeli odebrali Państwo podejrzany telefon z prośbą o pożyczkę czy przekazanie pieniędzy Policji, prosimy pamiętać o środkach ostrożności:

1.        Nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom obcym.

2.        Potwierdzić informację u innych członków rodziny. Poradzić się znajomych,  rodziny czy policjanta – nr 997.

3.        Nie działać w pośpiechu i  nie podejmować od razu pieniędzy z banku.

4.        Jeśli ktoś podaje się za funkcjonariusza Policji należy się rozłączyć i dopiero po przerwaniu połączenia zadzwonić pod bezpłatny numer 997 i poinformować o zaistniałej sytuacji.

5.        O każdym podejrzanym telefonie pilnie poinformować POLICJĘ – nr alarmowy 997

 

Pamiętajmy, że policjanci nie żądają od nas wpłaty pieniędzy, nie informują przez telefon o prowadzonych przez siebie działaniach, ani też nie angażują osób postronnych w policyjne akcje.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here