UWAGA! Będzie zaplanowana ewakuacja przy ul. Dzikiej w Zielonej Górze

0
3378
fot. ZielonaNews.pl

W poniedziałek przy ul. Dzikiej w Zielonej Górze odnaleziono niewybuchy pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. – Policyjni pirotechnicy ustalili wstępnie, że są to bomby lotnicze z tego okresu. Po otrzymaniu informacji o odnalezieniu niewybuchów władze miasta zwołały sztab kryzysowy z udziałem przedstawicieli Policji i Państwowej Straży Pożarnej – informuje policja.

Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom tej okolicy, na czas podejmowania niewybuchów zarządzona zostanie ewakuacja mieszkańców pobliskich budynków i instytucji. – Ewakuacja rozpocznie się 26 września od godziny 7.30. Działania saperów mogą potrwać co najmniej do godziny 13.00. Okoliczni mieszkańcy zostaną ewakuowani autobusami komunikacji miejskiej z przystanków na ul. Staszica przy Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych oraz z przystanku na ul. Staszica przy pływalni – wyjaśnia policja.

Ewakuowane osoby zostaną umieszczone w następujących lokalizacjach:
1. Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej 50
2. Budynek UZ, Wydział Mechaniczny, ul. Szafrana 4
3. Wydział Matematyki UZ ulica Szafrana 4a

– Prosimy wszystkie osoby zamieszkujące obszar, który będzie ewakuowany, o zamknięcie dopływu prądu i wody przed opuszczeniem mieszkania, zamknięcie okien, zabranie ze sobą tylko najpotrzebniejszych rzeczy, w tym dokumentu tożsamości i niezbędnych leków. Wszystkim ewakuowanym mieszkańcom zostanie zapewnione bezpieczne schronienie.
Zakres ewakuacji i podległe jej ulice podane zostaną w kolejnym komunikacie. Uprzejmie prosimy o przekazywanie informacji rodzinie i sąsiadom – apeluje policja.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here