Zbliża się Winobranie. Będą zamknięte place i ulice. Sprawdź, które (LISTA)

5
1905
Utrudnienia w ruchu na Winobraniu
Winobranie 2017 korowód

Winobranie 2018 lada dzień. Poza dobrą zabawą i tętniącym życiem miastem, musimy spodziewać się, jak co roku, nie lada utrudnień. Poniżej znajdziecie listę ulic i placów, wraz z informacją w jakim czasie mogą wystąpić na nich utrudnienia, albo mogą być zamknięte.

Winobranie 2018. Utrudnienia w ruchu na Winobraniu Które ulice i kiedy będą zamknięte?

1. W dniach 05.09 – 18.09.2018 r. – ulice: Stary Rynek, Pod Filarami, Jana Sobieskiego (od ul. Stary Rynek do ul. Lisowskiego), Kasprowicza oraz Plac Powstańców Wielkopolskich – w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem imprez na Scenie Winobraniowej, scenie Miasteczka Winiarskiego i w Miasteczku Winiarskim.

2. W dniach 05.09. – 19.09.2018 r. – Plac Bohaterów i parking pod Centrum Biznesu oraz ulice Plac Bohaterów, Kazimierza Wielkiego (od galerii do ulicy Plac Bohaterów) i Alei Niepodległości (od ul. Plac Bohaterów do ul. Bankowej) – w związku z działaniami parku rozrywki.

3. W dniach 05.09. – 19.09.2018 r. – Plac Bohaterów, Aleja Niepodległości (od ulicy Kupieckiej do ulicy Bankowej), dr Pieniężnego (od ul. Kazimierza Wielkiego do końca budynku muzeum), Kupiecka, Żeromskiego, Mickiewicza (od ul. Żeromskiego do ul. Lisowskiego), Stary Rynek, Pod Filarami, Mariackiej, parking przy ul. Ciesielskiej (częściowo) – w związku z organizacją i przeprowadzeniem Jarmarku Winobraniowego.

4. W dniach 05.09 – 18.09.2018 r. – ulica Kasprowicza (na odcinku od ul. Jedności do Wojska Polskiego) w związku z organizacją imprez masowych na Scenie Winobraniowej na Placu Powstańców Wielkopolskich.

5. W dniu 15.09.2018 r. (całą dobę) – ulice Długa (od ulicy 1-go Maja do ulicy Reja, Moniuszki), Aleja Konstytucji 3-go Maja (od ulicy Fabrycznej, Reja do ulicy Wrocławskiej) oraz Wrocławska (od Al. Konstytucji 3-go Maja do ulicy Lwowskiej) – w związku przygotowaniem, formowaniem i przemarszem Korowodu Winobraniowego.

Przepustowość ruchu z ulicy Fabrycznej w ulicę Moniuszki i Reja będzie zapewniona od godz. 0:00 do godz. 11:45 oraz od godz. 18:00 do 24:00. Przepustowość ruchu ulic: Długiej, Wrocławskiej i Alei Konstytucji 3-go Maja (w jednym kierunku od ulicy Długiej w stronę ulicy Wrocławskiej) od godz. 0:00 do godz. 8:00 oraz od godz. 18:00 do godz. 24:00.

6. W dniu 08.09.2018 r. (od godz. 15:00 do godz. 20:30) – ulice Stanisława Wyspiańskiego, Dzika, Wazów, plac Józefa Piłsudskiego oraz Bolesława Chrobrego – w związku z organizacją XXXIII Nocnego Biegu Bachusa, IV Winobraniowego Marszu Nordic Walking oraz IX Lotto Drużynowego Biegu Winobraniowego o Puchar Gazety Lubuskiej.

7. W bezpośrednim sąsiedztwie imprez winobraniowych będą funkcjonowały parkingi samochodowe na placach przy Gazowni, przy Filharmonii Zielonogórskiej, przy ulicach Ciesielskiej (częściowo), Kupieckiej, Drzewnej, Chopina oraz Niepodległości (od Bankowej do Ułańskiej).

8. Autokary wycieczkowe będą mogły korzystać z parkingu przy Palmiarni (częściowo) oraz parkingu pod Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ulicy Sulechowskiej (przez cały okres Winobrania).

9. Winobusy będą rozpoczynały kursy z parkingu przy Palmiarni.

10. Postoje Taxi z Placu Powstańców Wielkopolskich oraz Placu Bohaterów w dniach 05.09. – 19.09.2018 r. zostają przeniesione na tymczasowy postój zlokalizowany na parkingu przy Gazowni.

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

 1. To jest chore! Nie można paraliżować całego centrum miasta na pół miesiąca! Czy ktoś pomyślał o stałych mieszkańcach i ludziach mających tam swoje byznesy. Rekomenduję skok po rozum do głowy wszystkim tym, którzy mają wpływ na kształt i przebieg Winobrania. Najlepiej, niechby pomyśleli czy gdyby sami byli mieszkańcami centrum chcieli by mieć taki rwetes przez prawie pół września?

 2. Oj, no. Następne wybory samorządowe dopiero za 5 lat. Także odpoczniemy sobie wkrótce i na pewno zapomnimy o tych niedogodnościach. Szkoda, że żaden termin nie jest chyba dotrzymany czy coś / ktoś / gdzieś się wyrobił, bo:
  – centrum przesiadkowe
  – Aglomeracyjna
  – Dworcowa
  – Gęśnik
  – wiadukt Batorego
  Tam to wszystko w lesie. Końca robót jakoś nie widać… :/

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here