Uszkodzone poidełka dla zwierząt mają być naprawione

0
188
fot. Marcin Pabierowski

Radny Marcin Pabierowski wystosował interpelację dotyczącą poidełek dla zwierząt. – Proszę o podjęcie działań zmierzających do niezwłocznej ich naprawy – tłumaczy radny. Urząd miasta zapewnia, że będzie działał w tej sprawie

Poidełka dla zwierząt w złym stanie. Radny prosi o naprawę
Radny Marcin Pabierowski wyjaśnia, że jest to ważny temat zwłaszcza teraz, gdy termometry często pokazują temperaturę powyżej 30 stopni Celsjusza. – Poidełka są w złym stanie technicznym brakuje w większości podstawowego elementu jakim są pojemniki na wodę dla zwierząt. Występują również w niektórych poidełkach wystające ostre łączniki, które mogą stanowić ryzyko skaleczenia się – tłumaczy radny. W rozmowie z nami dodał także, że jego zdaniem misy mogłyby być wykonane jako element konstrukcji nośnej, a nie jak teraz, przykręcone na śrubkę. – To mało odporne łączenie jeśli chodzi o mechaniczne uderzenie lub korozję. Ale jest jak jest. Trzeba to naprawić – tłumaczy.

Urząd miasta zrobił przegląd. Będzie naprawa poidełek
Magistrat w odpowiedzi tłumaczy, że w czerwcu został wykonany przegląd techniczny wszystkich poidełek rozmieszczonych na terenie miasta. – Stwierdzono liczne uszkodzenia poidełek na skutek aktów wandalizmu. Wszystkie uszkodzone poidełka zostaną naprawiona, a brakujące elementy uzupełnione – tłumaczy urząd miasta.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here