Usychające drzewa w Dolinie Gęśnika. Co na to miasto?

1
362
fot. Zdjęcie z interpelacji radnego Dariusza Legutowskiego

Radny Dariusz Legutowski interpelował w sprawie usychających drzew w Dolinie Gęśnika. Pytał m.in. o to czy obowiązuje gwarancja wykonawcy usługi.
Radny interpeluje w sprawie drzew w Dolinie Gęśnika

W imieniu mieszkańców osiedla Zdrojowego informuję, iż wiele drzew zasadzonych w Dolinie Gęśnika oraz przy ulicy Strumykowej usycha. Wnoszę o zlecenie prac pielęgnacyjnych i wizję lokalną w celu weryfikacji ich stanu – interpelował radny D. Legutowski. Poprosił także o informacje, kiedy drzewa zostały posadzone. – Czy obowiązuje jeszcze gwarancja wykonawcy usługi, co za tym idzie czy miasto wystąpi o nowe nasadzenia w ramach gwarancji? – dopytywał radny.Co na to urząd miasta?

W odpowiedzi urząd miasta wyjaśnił, że drzewa w Dolinie Gęśnika posadzone przez wykonawcę inwestycji nie są już objęte gwarancją. – W chwili obecnej wszystkie nowe nasadzenia (zarówno drzewa, jak i krzewy) są pielęgnowane na bieżąco. Mimo to, występują trudności dotyczące drzew posadzonych w okresie 5 lat wstecz Wynika to z utrzymującej się już od kilku lat bardzo trudnej sytuacji związanej z niedoborem wody w glebie. Dodatkowym utrudnieniem jest również obniżenie poziomu wód gruntowych – informuje magistrat. Tłumaczy także, że w wyniku przeprowadzenia wizji lokalnej stwierdzono, że drzewa położone w części zachodniej i południowej są w dobrym stanie lub zadowalającym. – Natomiast w gorszym stanie są drzewa w części środkowej w pobliżu zbiornika wodnego i osiedla przy ul. Strumykowej. Ponadto, drzewa owocowe na terenach nowo założonych w 90 procentach zachowały żywotność. Stwierdzono jedynie kilka sztuk wypadów, co jest procesem naturalnym. Jednocześnie należy podkreślić, że drzewa posadzone w okolicy ul. Batorego są w bardzo dobrym stanie i budują już przyszłe korony – wyjaśnia urząd miasta.
Interpelacje wraz z odpowiedzią i zdjęciami znajdziecie tutaj: Usychające drzewa w Dolinie Gęśnika.

Usychające drzewa przy Trasie Północnej

Przypomnijmy, że o usychających drzewach i akcji ich podlewania pisaliśmy na początku sierpnia. Wówczas na młodych drzewkach pojawiły się kartki z prośbą o podlanie roślin. Problem dotyczył tych przy Trasie Północnej. Więcej o sprawie przeczytacie na naszym portalu: Drzewa przy Trasie Północnej.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Akurat cyt. „Wynika to z utrzymującej się już od kilku lat bardzo trudnej sytuacji związanej z niedoborem wody w glebie” należy przetłumaczyć – Problem wynika z ZANIEDBANIA, tak trudno było ustawić worki nawadniające ? Łatwo trwonić publiczne środki.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here