Urząd marszałkowski przekaże prawie 2 mln zł na profilaktykę cukrzycy

0
252
bezpłatne badania
Designed by Freepik

Urząd marszałkowski podejmuje kroki by przeciwdziałać cukrzycy. Chodzi przede wszystkim o profilaktykę, by podnieść społeczną świadomość zagrożeń, jakie niesie za sobą ta choroba.

Jedna z najczęstszych przyczyn chorób mieszkańców województwa
– Dane regionalne wskazują, iż cukrzyca jest czwartą – po schorzeniach układu krążenia, układu ruchu i pokarmowego – przyczyną chorobowości mieszkańców województwa w populacji powyżej 19 roku życia. Cukrzyca typu 2 jest chorobą przewlekłą, prowadzącą do uszkodzeń wielu narządów i układów, zwiększającą istotnie ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, a także chorób nowotworowych – informuje Urząd marszałkowski. Stąd deycjz na na podjęcie działań w zakresie profilaktyki.

1,8 mln zł na realizację programu profilaktycznego
– 1,8 mln zł to alokacja w konkursie w ramach RPO Lubuskie 2020 na realizację programu profilaktycznego w zakresie profilaktyki cukrzycy! – informuje urząd marszałkowski.Nabór w konkursie ogłoszonym w ramach RPO Lubuskie 2020 rozpocznie się 28 sierpnia i potrwa do 4 września 2020 r. Konkurs realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.rpo.lubuskie.pl.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here