Muzyczne otwarcie placu przy filharmonii. Będą filharmonicy i muzyka polska!

0
1671

Uroczyste otwarcie nowego placu przy filharmonii zaplanowano na 24 sierpnia na godzinę 19.00. Będzie połączone z poświęceniem pomnika św. Urbana i wspaniałym koncertem filharmoników.

Otwarcie placu przy filharmonii. Będzie koncert

Tematem występu będzie muzyka polska. Koncert jest bezpłatny, ale chętni mogą wesprzeć muzyków zakupem biletu – cegiełki, który będzie kosztował 5 zł. Todobrowolne wsparcie finansowe pozwoli na pokrycie części kosztów organizacji koncertu. – Wstęp na koncert jest bezpłatny. Powyższą kwotę będzie można wykorzystać jako rabat przy zakupie biletu na dowolny koncert w sezonie artystycznym 2018/2019 – informuje filharmonia.

Zmiany na placu przy Filharmonii Zielonogórskiej

Przypomnijmy, że pace przy filharmonii realizuje firma Polskie Surowce Skalne za 4,1 mln zł. Umowę podpisała w czerwcu ubiegłego roku. Na placu są się dwie fontanny. Jedna z nich ma być wykorzystywana jako podium dla dyrygenta. Będzie także amfiteatr na 300 miejsc. Druga fontanna będzie fontanną tzw. mokrą z dekoracją zimową, muzyką i grą świateł w kształcie kulistym Obie fontanny mają być wyposażone w czujniki wiatru i ochronę przed liśćmi. Zostanie wyznaczony przebieg dawnych murów miejskich. Trawniki będą wyposażone w automatyczny system nawadniania. Zobaczymy także zmiany na kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Obiekt ten ma być oświetlony. Światła w technologii  LED mają być zamontowane na podłożu, ale także przy oknach i niszach.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here