Upał na Pol’and’Rock Festival a strażacy nie mają pozwolenia na polewanie. Owsiak apeluje

0
609
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Pol’and’Rock Festival trwa w najlepsze. Upał jaki mu towarzyszy doskwiera uczestnikom festiwalu. Do tej pory z pomocą spieszyła straż pożarna, która polewała uczestników festiwalu wodą. Było przyjemniej, bo chłodniej, a i ziemia przy scenie tak się nie kurzyła, więc było czym oddychać. W tym roku, niestety po raz kolejny, organizatorzy mają pod górkę. Jak się okazuje Państwowa Straż Pożarna nie ma pozwolenia na użycie swoich wozów aby schłodzić wodą rozgrzaną, festiwalową publiczność. – I jak tym wszystkim ludziom powiedzieć, że Państwowa Straż Pożarna, która zabezpiecza nasz festiwal, która od trzech lat nie wpuszcza do swojego systemu zabezpieczenia festiwalu ochotniczych straży pożarnych (zawsze były!!!) i nie wpuszcza do swojego systemu ochotniczych straży z Niemiec (zawsze były!!!), a w tym roku, godzinę temu, odmówiła nam, organizatorowi, użycia swoich wozów aby schłodzić wodą rozgrzaną, festiwalową publiczność (zawsze tak było!). Zwłaszcza dziś, kiedy IMGW ogłosiło II stopień zagrożenia upałem! – pisze na swoim profilu Jurek Owsiak. Skąd taka trudna do zrozumienia decyzja? Prawdopodobnie polityczna. Bo Przemysław Gliński jest Przemysław Gliński jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Wschowy i najwyraźniej nie patrzy na dobro ludzi znajdujących się na festiwalu tylko w ten sposób manifestuje swoje ideologiczne poglądy.

– Panie Komendancie Przemysławie Gliński! Jest Pan bezlitosny! Jest mi tak smutno, że Pana decyzja jest bezwzględna, niepodlegająca żadnej dyskusji. A częścią tej decyzji był także zakaz przyjazdu do nas Ochotników z Pana rejonu, którzy chcieli nam pomóc! Jeżeli mówimy o podwyższonym ryzyku, to Pan je właśnie stworzył! Pana ludzie, którzy tutaj są, gotowi są do pomocy. Nie pierwszy raz pracujemy na Festiwalu. Super ekipa! Ale rozkaz to rozkaz! – pisze Owsiak.

Ale, co już nie raz pokazał, Owsiak się nie poddaje. I apeluje także o pomoc. – Wynajęliśmy wóz Straży Pożarnej z Berlina. Pędzi do nas! A ja wysyłam prośby – jeżeli ktoś w Polsce dysponuje wozem strażackim, o przyjeździe którego Pan komendant nie decyduje, i może pomóc młodym ludziom którzy świetnie się bawią i których po prostu chcemy schłodzić – zapraszamy! Dostaniecie michę, nalejemy Wam paliwa do samochodu i będziemy mogli wysyłać w świat dobrą wiadomość o wspólnym tworzeniu tego Najpiękniejszego Festiwalu Świata – namawia.

RATUNKU?! NIEMCY NAS LEJĄ!!Jak poinformowali organizatorzy Pol’and’Rock Festiwal (dawny Woodstock), w tym roku…

Publiée par Wolne Radio Europa sur Jeudi 2 août 2018

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here