Uniwersytet Zielonogórski ogranicza dostęp do obiektów

0
1496

W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań spowodowanych wirusem COVID-19, Uniwersytet Zielonogórski wraca do ograniczonego dostępu do uczelnianych obiektów. Wszystkie budynki Uniwersytetu zostają zamknięte. Wejść do nich będą mogły tylko osoby w nich pracujące.

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora w budynkach Uniwersytetu mogą odbywać się zajęcia w trybie tradycyjnym, ale studenci uczestniczący w zajęciach wpuszczani są do budynków na podstawie listy przygotowanej przez dziekanaty i zostawionej na portierni.

Ponieważ na UZ realizowane są projekty finansowane przez Europejski Fundusz Społeczny, również młodzież oraz inne osoby uczestniczące w projektach, wpuszczane będą do budynków wyłącznie na podstawie listy przygotowanej przez Dział Obsługi Projektów.

Pracownicy Uniwersytetu powinni do niezbędnego minimum ograniczyć wszelkie kontakty zarówno pomiędzy pracownikami UZ, jak i osobami z zewnątrz. Większość spraw można załatwić drogą elektroniczną, telefoniczną lub za pośrednictwem poczty wewnętrznej obsługiwanej przez Kancelarię Ogólną Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jednak zgodnie z komunikatem Zespołu Antykryzysowego (nr 30/2020), w bardzo wyjątkowych sytuacjach, gdy niezbędna jest wizyta w jakiejś jednostce osoby niezatrudnionej w odwiedzanym budynku, należy wcześniej uzyskać zgodę przełożonego na przyjęcie gościa i z jednodniowym wyprzedzeniem przesłać skan odpowiedniego formularza z informacją o spotkaniu.

Zarządzenia Rektora i komunikaty Zespołu Antykryzysowego regulujące zasady obowiązujące na Uniwersytecie Zielonogórskim w czasie pandemii koronawirusa, są dostępne na stronie:  https://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?komunikat-w-sprawie-sarscov-2

Źródło: Uniwersytet Zielonogórski

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here