Umowa na remont kąpieliska w Ochli podpisana. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku

0
993
fot. ZielonaNews.pl

Dziś w urzędzie miasta podpisano umowę na kąpieliska w Ochli. Z tego odnowionego miejsca do rekreacji będziemy mogli skorzystać latem przyszłego roku.

fot. ZielonaNews.pl/ podpisanie umowy na remont kąpieliska w Ochli
O remoncie kąpieliska w Ochli mówi się już od dawna. – W wakacje wypoczynek nad wodą w mieście jest utrudniony. Od lat prowadziliśmy prace związane z tym, żeby przywrócić świetność temu miejscu – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Janusz Kubicki, prezydent miasta. Zapowiedział, że w ramach zagospodarowania tego terenu pojawi się kilkadziesiąt różnych elementów dedykowanych zarówno młodszym, jak i starszym osobom.
Nowością będzie to, że będzie tam woda, która będzie wodą czystą. Będą stacje uzdatniania, będą elementy związane z infrastruktury dla dzieci i najmłodszych. A także z tym, żeby spędzać tam nie tylko kilka godzin w terenie i na basenie – tłumaczył dziś prezydent. W planach jest także park linowy, podobny do tego w Dolinie Gęśnika. Będzie także kilka zjeżdżalni, plac wodny, restauracja, przebieralnie.

Strefa wodna, boiska, pola golfowe, plaże w kąpielisku w Ochli

fot. materiały Urzędu Miasta Zielona Góra
W planach jest przebudowa (remont) ujęcia wody potoku Pustelnik a także przebudowa zbiorników wodnych. Ma zostać wykonana strefa wodna przeznaczona do kąpieli, plaża piaszczysta, stacja uzdatniania wody uwzględniająca trzy obiegi wody. Mają powstać także plaże trawiaste, park linowy, zróżnicowane pola golfowe, strefa boisk w skład której wejdą dwa pełnowymiarowe boiska do siatkówki plażowej, jedno boisko wielofunkcyjne o nawierzchni piaszczystej i boisko do padla.

Strefa chillout
W planach jest także stworzenie Strefy Chillout z przeznaczeniem do odpoczynku i wyciszenia,  w której mają się znaleźć hamaki, leżaki, paleniska i miejsca do grillowania. Pojawi się także fontanna, place zabaw. Mają także pojawić się specjalne miejsca pod tzw. małą gastronomię, drewniane pomosty, automatyczny system podlewania roślinności (czytaj więcej: Zagospodarowanie kąpieliska w Ochli)

Kiedy koniec prac?
Dla wykonawcy to spore wyzwanie. – Inwestycja jest i będzie jedna dla oddziału jedną z największych inwestycji jakie realizował w Zielonej Górze. Co nie znaczy, że nie realizował podobnych, gdzie indziej – mówił Stanisław Niedbalec, prezes Excalllo Drilling S.A.. Termin na realizację inwestycji jest krótki. Inwestycja jest realizowana w procedurze zaprojektuj i wybuduj.  – Najpierw będzie projektowanie, które potrwa mniej więcej do września. Następnie będą prace budowlane, które będą musiały zakończyć się odbiorem do czerwca przyszłego roku. Takie daty są wiążące nas – mówił Piotr Idzikowski, z-ca dyrektora ds. technicznych oddziału Diament.

Przypomnijmy, że w styczniu MOSiR otworzył oferty na remont kąpieliska. Okazało się, że kwota, która ma być przeznaczona na realizację inwestycji jest dużo wyższa niż zakładało miasto. Radni dołożyli do inwestycji zdecydowali o dołożeniu brakujących pieniędzy (czytaj więcej: Radni dołożyli do remontu kąpieliska w Ochli).

 

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here