Umowa na budowę wielopoziomowego parkingu z atrakcjami na dachu podpisana

0
351
fot. materiały Urzędu Miasta Zielona Góra

W środę, 5 maja, podpisano umowę na budowę wielopoziomowego parkingu przy palmiarni. W ramach inwestycji powstanie pod 400 miejsc postojowych.
Od poniedziałku nie wjedziemy na parking przy ul. Piaskowej w Zielonej Górze. Budowa nowego, wielopoziomowego parkingu potrwa 18 miesięcy. Obecnie na parkingu przy palmiarni zaparkuje około 180 samochodów.

Trzy kondygnacyjny parking
Nowy parking ma być trzykondygnacyjny. – Obiekt składa się z dwóch prostokątnych brył o różnicy poziomów z funkcją rekreacji na dachu wraz z układem komunikacji wewnętrznej, miejscami parkingowymi, chodnikami – czytamy w przetargu. W ramach inwestycji zostanie także wybudowana droga przy ul. Piaskowej. Powierzchnia parkingu wyniesie 11 003 m2. Na parkingu będzie znajdowało się 407 miejsc parkingowych, 18 miejsc dla osób niepełnosprawnych i trzy miejsca dla autobusów oraz pięć stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych (czytaj więcej: Budowa parkingu wielopoziomowego w Zielonej Górze). Inwestycję realizuje firma Budimex za ponad 29 mln zł. Zobaczcie wizualizacje zaprezentowane przez Urząd Miasta Zielona Góra (poniżej).
PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here