Ul. Dworcowa nieprzejezdna. Co się tam dzieje? (ZDJĘCIA)

0
1157
fot. ZielonaNews.pl

Od 12 lutego nie przejedziemy ul. Dworcową  od ronda Anny do skrzyżowania Dworcowej z ul. Lipową.  Ma to związek z budową Trasy Aglomeracyjnej. Co tam się dzieje? Sprawdziliśmy.

Przebudowa ul. Dworcowej w Zielonej Górze

W tej chwili całkowicie jest nieprzejezdna droga od ronda Anny Bochers do skrzyżowania ul. Dworcowej z ul. Lipową. Od ul. Lipowej do ronda można jeszcze jeździć. Na późniejszym etapie prac poszczególne odcinki będą zamykane (czytaj więcej: Zamknięcie ul. Dworcowej). Przy ul. Dworcowej dziś nie spotkaliśmy żadnych robotników, ani maszyn budowlanych. Póki co ściągnięto nawierzchnię, usunięto część ogrodzeń, postawiono także nowe latarnie. Po zmroku jednak lepiej omijać to miejsce, bo część studzienek kanalizacyjnych na rozkopanej drodze nie jest zabezpieczona. To jednak nie koniec prac, a dopiero początek. Od 12 marca mają ruszyć prace przy budowie Centrum Przesiadkowego  przy ulicy Generała Józefa Bema i ulicy Dworcowej, a od 4 kwietnia rusza przebudowa wiaduktu przy ul. Batorego (czytaj: Zmiany przy ul. Dworcowej i Batorego (MAPA). Prace związane z przebudową ul. Dworcowej mają być zakończone do 30 września 2018 roku. Zaś odcinek od ul.Anny Borchers do ronda Klema Felchnerowskiego ma być przejezdny do końca lipca 2018 roku.

Przypominamy także, że Trasa Aglomeracyjna poprowadzi od ronda przy ul. Dworcowej i ul. Batorego do drugiego ronda, które powstaje przy ul. Zjednoczenia (czytaj więcej: Powstaje rondo przy ul. Zjednoczenia – zdjęcia) Trasa będzie czteropasmowa. Koszt inwestycji to ponad 22 mln zł.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here