Ul. Dąbrowskiego zamknięta. Na kolejnym odcinku Trasy Aglomeracyjnej kładziony jest asfalt (ZDJĘCIA)

4
673
fot. ZielonaNews.pl

Dzisiaj, 10 października, nie przejedziemy przez ul. Dąbrowskiego. Drogowcy są w trakcie kładzenia asfaltu na kolejnym odcinku Trasy Aglomeracyjnej.

Trasa Aglomeracyjna to jedna z największych inwestycji w mieście. Czteropasmowa droga poprowadzi od ul. Dworcowej do ronda, które powstało przy al. Zjednoczenia. Rozbudowana zostanie także ul. Dworcowa na odcinku od ul. Stefana Batorego do ul. Ułańskiej. Rondo przy ul. Dworcowej i ul. Batorego zostanie przebudowane. Mają tu także powstać ścieżki dla rowerów.

Prace przy budowie Trasy Aglomeracyjnej rozpoczęły się w maju ubiegłego roku. Koniec planowano latem tego roku, ale budowlańcy napotkali sporo utrudnień. Najpierw był schron przeciwlotniczy, a potem kolejne niespodzianki (czytaj więcej: Kolejne utrudnienia przy Trasie Aglomeracyjnej) Terminy wciąż przesuwano. Zapytaliśmy w magistracie, czy znany jest ostateczny koniec prac przy tej drodze. – Budowa Trasy Aglomeracyjnej ma się zakończyć do końca tego roku – zapewniał nas we wrześniu Paweł Urbański, dyrektor departamentu inwestycji i zarządzania drogami.

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Ale ogólnie wiadomo, że zgodnie z projektem ulica Dąbrowskiego ma być docelowo nieprzejezdna na wprost? Nie wiem jaki jest tego cel ale taka ma być!

  2. Tylko autobusy MZK będą mogły jechać na wprost.
    Ciekawe jak takim wielkim klamotem pokonać 4 pasy ruchu w sposób niezagrażający bezpieczeństwu ruchu.
    Wiem, ul. Dąbrowskiego będzie miała pierwszeństwo. Ot tak sobie. Miejscy spece od BRD nie takie rzeczy wymyślają.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here