Ukradli kawę i mięso. Grozi im do 10 lat więzienia

2
562
Designed by Freepik

Jak donosi Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 35-letniej kobiecie i 37-letniemu mężczyźnie, którzy dopuścili się kradzieży produktów w sklepie, a także pobicia jednej z pracownic.

Kradzież i pobicie

Do zdarzenia doszło 25 sierpnia ubiegłego roku w jednym z supermarketów w Żarach. – Oskarżeni  25 sierpnia  2017 r. w Żarach, działając wspólnie i w porozumieniu  zabrali 6 opakowań kawy,  2 puszki napoju energetycznego i wędliny o łącznej wartości 217 zł, a następnie w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego towaru, 37-latek uderzył  w klatkę piersiową i przytrzymał  za ubranie pracownicę sklepu – informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego (art.281), kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10./jcz

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Ale jak to ukradli.
    Oni wykorzystali tylko tzw. kradzież na sędziego sądu.
    I to nie była kradzież to tylko roztargnienie 😉

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here