Ukradł lawetę. A potem używał jej do świadczenia usług transportowych

0
258
fot. ZielonaNews.pl

Sulechowscy policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu mężczyznę, który ukradł w styczniu lawetę, przemalował ją i przerobił jej numery identyfikacyjne, a następnie używał do świadczenia usług transportowych. Odzyskana laweta została zwrócona właścicielowi, a sprawca kradzieży został oddany pod policyjny dozór.

– W styczniu br. mieszkaniec podsulechowskiej miejscowości zawiadomił Komisariat Policji w Sulechowie o kradzieży z terenu swojej posesji. Skradziona została laweta wartości 5.000 zł oraz narzędzia i elektronarzędzia wartości 6.700 zł. Sulechowscy policjanci dzięki swojej pracy operacyjnej ustali, że sprawcą tej kradzieży jest mieszkaniec gminy Trzebiechów. Kiedy w ubiegłym tygodniu policjanci zjawili się na posesji podejrzewanego  mężczyzny, ten zdziwił się i nie mógł uwierzyć, że mundurowi go odnaleźli. Skradziona laweta – już przemalowana oraz ze zmienionymi numerami identyfikacyjnymi – służyła mężczyźnie do świadczenia usług transportowych – informuje zielonogórska policja.

Zatrzymany to 36-latek, karany wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbywał już kary więzienia w Polsce i w Niemczech. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty – kradzieży oraz przerobienia znaków identyfikacyjnych pojazdu. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator oddał go pod policyjny dozór. Odzyskana przez policjantów laweta została już zwrócona właścicielowi.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, za przerabianie znaków identyfikacyjnych grozi kara do 3 lat więzienia.

Źródło: KMP Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here