Ukradł busa, prowadził go „pod wpływem” i do tego miał zakaz prowadzenia pojazdów

0
219
fot. Lubuska Policja

Kradzież z włamaniem do mieszkania oraz do pojazdu, kierowanie w stanie nietrzeźwości, pomimo cofniętych uprawnień oraz zakazu prowadzenia pojazdów – to zarzuty, które usłyszał zatrzymany przez świebodzińskich policjantów 27-latek.
Uwagę policji przykuły zniszczenia na aucie

– We wtorek (14 marca) około godziny 20, patrol świebodzińskiej policji zwrócił uwagę na pojazd, który miał widoczne uszkodzenia, pęknięty zderzak i uszkodzoną przednią szybę. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Kierujący nim 27-latek był bardzo nerwowy, unikał kontaktu wzrokowego – informuje Marcin Ruciński z KPP w Świebodzinie.  Uszkodzenia miały pochodzić z kolizji na terenie Niemiec, skąd jechał.

Kierowca „pod wpływem”
Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. – Wynik jego badania to ponad półtora promila alkoholu w organizmie. W toku dalszych czynności okazało się, że 27-latek nie tylko ma na sumieniu kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ale posiada również dwa aktywne sądowne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje policja. To jednak nie wszystko. Podejrzenia policjantów wzbudziły także informacje co do tego, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie pojazdu.

Strój nie zmylił policjantów
– Mimo tego, że kierujący miał na sobie strój pracownika budowlanego, a na busie widniały napisy reklamujące firmę budowlaną, to funkcjonariusze postanowili skontaktować się z właścicielem busa. Ich czujność okazała się słuszna, gdyż właściciel pojazdu poinformował, że 27-latek miał włamać się najpierw do mieszkania swojego pracodawcy na terenie Niemiec, skąd ukradł kluczyki do pojazdu, a następnie włamać się i dokonać kradzieży pojazdu. 27-latek został zatrzymany  – wyjaśnia M. Ruciński.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, prowadzenia pojazdu mechanicznego pomimo cofnięcia uprawnień, za co grożą 2 lata pozbawienia wolności, niestosowania się do wyroku sądu, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Lubuska Policja

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here