Udawał, że sprzedaje koszulki. Okradł 90-latków

0
175
fot. ZielonaNews.pl

Nieznany mężczyzna wszedł podstępem do mieszkania starszego małżeństwa i wykorzystując chwilę nieuwagi, ukradł ich oszczędności.. Policjanci poszukują sprawcy.

– Policjanci z Komisariatu II Policji w Zielonej Górze przyjęli zgłoszenie o kradzieży pieniędzy przez nieznanego mężczyznę, którzy pod pretekstem sprzedaży koszulek wszedł do mieszkania, odwrócił uwagę starszych, 90-letnich mieszkańców, a następnie ukradł pieniądze w kwocie co najmniej 4 tysięcy złotych – informuje policja. Do zdarzenia doszło przedwczoraj, na jednym z zielonogórskich osiedli.

Podejrzane zachowanie mężczyzny

Jak opowiedzieli policjantom pokrzywdzeni, w godzinach porannych do ich mieszkania zapukał nieznany mężczyzna, którzy zaproponował im sprzedaż koszulek po bardzo okazyjnych cenach. –  Niczego nie podejrzewający starsi ludzie wpuścili mężczyznę do mieszkania. Z relacji starszego właściciela mieszkania wynikało, że gdy zaczął oglądać przeznaczone do sprzedaży koszulki, mężczyzna chodził po mieszkaniu w pobliżu szafy w której seniorzy przechowywali pieniądze. Senior był w tym czasie sam z nim w pokoju, ponieważ żona wyszła do innego pomieszczenia. Zachowanie mężczyzny wydało się dziwne 90-latkowi, dlatego oznajmił, że nic nie zamierza kupić i poprosił intruza o opuszczenie mieszkania – informuje policja.

Pieniądze zniknęły

Zaraz po wyjściu mężczyzny, senior sprawdził miejsce, w którym zwykle przechowuje pieniądze. Niestety okazało się, że oszczędności już tam nie było. 90-latek natychmiast powiadomi swojego syna, a ten policję. Policjanci ustalają w tej chwili okoliczności tej kradzieży, zabezpieczyli między innymi nagrania z monitoringu.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here