Ubranka dla psów – sprawdź, czy nie powinieneś ubierać swojego pupila!

0
84
fot. Background photo created by montypeter - www.freepik.com

Kiedy na zewnątrz robi się chłodno, zakładamy ciepłe kurtki, buty, czapki i szaliki. Dbamy o to, aby czuć się komfortowo, niezależnie od trudnych warunków pogodowych, dlatego troszcząc się o swojego ukochanego czworonoga, nie powinieneś zapominać, aby zadbać również o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Wybór psich ubranek jest naprawdę zróżnicowany, a wiele osób zastanawia się, czy psia odzież to moda, czy konieczność. Sprawdź, kiedy Twój przyjaciel naprawdę powinien je nosić.

Oznaki, które świadczą, że Twój pupil potrzebuje ubranka dla psów

Nie wszystkie rasy psów są takie same, a różnice mogą występować między poszczególnymi zwierzętami nawet niezależnie od niej. Jedne będą czuły się w chłodzie doskonale, inne ciężko będzie zaciągnąć na spacer, kiedy temperatura na zewnątrz zacznie spadać. Problem dotyczy przede wszystkim zwierząt krótkowłosych, które mają również cienką warstwę tłuszczową. Właściciel takiego czworonoga może z łatwością sprawdzić, czy jego pies powinien nosić ubranko – wystarczy zaobserwować, czy:

 • piesek kuli się podczas spaceru i podnosi przednią łapkę,

 • stawia opór, kiedy jest wyprowadzany z domu na zewnątrz,

 • trzęsie się podczas spaceru,

 • nie może skupić się na załatwieniu swoich potrzeb,

 • stale ciągnie właściciela do domu.

Które psy z natury potrzebują psiego ubranka?

Posiadamy w Polsce psy wielu ras, często sprowadzanych ze znacznie cieplejszych klimatów. Budowa ich ciała, a szczególnie sierść nie zawsze są zatem dostosowane do następujących po sobie czterech pór roku. Wiele z nich nie posiada ogrzewającego podszerstka, lecz jedynie krótkie włosy. Nierzadko zdarza się również, że naszymi pupilami stają się czworonogi całkowicie łyse. Najbardziej narażone na chłód rasy to przede wszystkim:

 • yorki,

 • wyżły weimarskie,

 • dalmatyńczyki,

 • chihuahua’y,

 • grzywacze chińskie,

 • dobermany,

 • west high land white terriery,

 • amstafy.

Niektóre psy stają się także wrażliwsze po udomowieniu, które całkowicie zmienia ich tryb życia i przyzwyczaja je do ciepła. Wyprowadzenie takiego zwierzęcia z domu podczas mrozów może być dla niego nie tylko nieprzyjemne, lecz wręcz traumatyczne. Dużą uwagę powinniśmy przykuwać także do stanu zdrowia czworonoga. Pupil starszy, w złej kondycji, chorowity, po zabiegach i z osłabioną odpornością, nie powinien opuszczać ciepłego mieszkania bez odpowiedniej ochrony ciepłoty ciała. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele psich ubranek, które tak jak w ofercie firmy futerkowo.pl, można dobrać idealnie do wielkości swojego psa.

Podsumowanie

Wybierając odzież dla psa nie kierujesz się wyłącznie modą, lecz przede wszystkim zdrowiem i dobrym samopoczuciem swojego przyjaciela. Jeśli pragniesz zadbać o swoje zwierzę, w pierwszej kolejności sprawdź, czy daną rasę charakteryzuje ciepła sierść z podszerstkiem, a następnie obserwuj, jak czworonóg zachowuje się na spacerach. Zauważając u niego którykolwiek z wymienionych wyżej objawów, nie ignoruj ich znaczenia, lecz postaraj się zapewnić swojemu zwierzakowi odpowiedniej wielkości ubranko, dzięki któremu poczuje się na zewnątrz równie komfortowo, jak we własnym domu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here