U księdza z zielonogórskiej parafii zdiagnozowano koronawirusa

0
1766
Fot. Google Maps

U jednego z księży z parafii Św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze zdiagnozowano koronawirusa. Parafia podjęła już odpowiednie działania.
U księdza z zielonogórskiej parafii zdiagnozowano koronawirusa

Wczoraj, 9 września, kościół został zdezynfekowany. – Od o godz. 18.30 w dniu 9.09 nabożeństwa odbywają się zgodnie z planem – informuje ks. Adrian Put, proboszcz. Kościół funkcjonuje normalnie, msze, śluby, chrzty obywają się zgodnie z ustaleniami. – Posługę duszpasterską sprawuje ks. Proboszcz, który w ostatnim czasie nie miał kontaktu z Księdzem Wikarym ze względu na nieobecność w parafii – wyjaśnia parafia. Ksiądz proboszcz zapewnia, że ksiądz rezydent podlega kwarantannie, nie będzie pełnić żadnych posług, a porządek mszy św. pozostaje bez zmian. – Nie będzie katechezy chrzcielnej w piątek i sobotę 11 i 12 września – wyjaśnia proboszcz. Poniżej znajdziecie całą treść komunikatu.

Komunikat
W związku, ze zdiagnozowaniem koronawirusa u Naszego Księdza Wikarego, w porozumieniu z Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zielonej Górze podjęto następujące działania:
– 9.09 został kościół zdezynfekowany i od mszy o godz. 18.30 w dniu 9.09 nabożeństwa odbywają się zgodnie z planem
– kościół funkcjonuje normalnie, msze, śluby, chrzty zgodnie z ustaleniami
– posługę duszpasterską sprawuje ks. Proboszcz, który w ostatnim czasie nie miał kontaktu z Księdzem Wikarym ze względu na nieobecność w parafii
– Ksiądz Rezydent podlega kwarantannie, nie będzie pełnić żadnych posług
– porządek mszy św. pozostaje bez zmian
– nie będzie katechezy chrzcielnej w piątek i sobotę 11 i 12 września
Otaczamy modlitwą Księdza Wikarego a także potencjalnie zagrożonych oraz służę zdrowia i służby sanitarne
Wszystkim przypominamy o obowiązku przestrzegania w każdych warunkach życia społecznego odpowiednich do danej sytuacji norm sanitarnych, szczególnie jeśli chodzi o zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk. Przypominamy o przyjmowaniu komunii świętej na rękę.
Osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z Księdzem Wikariuszem szczególnie podczas spowiedzi lub chrztu, oraz osoby, które źle się poczuły proszone są o kontakt z Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zielonej Górze tel. 68 325 46 71
Prosimy o zrozumienie tej sytuacji, spokój, zachowanie reguł epidemicznych i modlitwę o oddalenie epidemii.
ks. Adrian Put, proboszcz

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here