Tymczasowe centrum dystrybucyjne TJX Europe w Nowym Kisielinie oficjalnie otwarte

0
1537
fot. materiały prasowe

21 lipca br. TJX Europe, właściciel sieci sklepów TK Maxx z sukcesem uruchomił tymczasowe centrum dystrybucyjne w Nowym Kisielinie koło Zielonej Góry. Otwarcie jest kolejnym etapem prac związanych z budową największego magazynu TJX Europe w Europie kontynentalnej, który powstanie w Sulechowie. Nowo otwarty obiekt o powierzchni 20 000 m2 pozwoli na opracowanie struktur kadrowych i procesów działania, które następnie zostaną zaimplementowane w docelowej lokalizacji. W tymczasowym centrum dystrybucyjnym, w najbliższych miesiącach powstanie co najmniej 300 nowych miejsc pracy.

TJX Europe uruchomiło tymczasowy magazyn zlokalizowany w Panattoni Park przy ul. Innowacyjnej 15 w Nowym Kisielinie. Otwarcie obiektu odbyło się 21 lipca br. zgodnie z aktualnymi rządowymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa. Uczestniczyło w nim około 100 osób, które w tym tygodniu rozpoczęły pracę w tymczasowym centrum dystrybucyjnym. W związku z otwarciem obiektu, w najbliższych miesiącach powstanie co najmniej 300 miejsc pracy, na które TJX Europe prowadzi aktualnie rekrutację. Osoby zatrudnione w tymczasowym centrum dystrybucyjnym w Nowym Kisielinie docelowo zostaną pracownikami magazynu budowanego w Sulechowie.

Uruchomienie magazynu w Nowym Kisielinie to kolejny etap prac nad rozpoczętą w marcu br. budową największego centrum dystrybucyjnego TJX Europe w Europie kontynentalnej. Budynek o metrażu ponad 61 000 m2, który powstanie w Sulechowie, będzie drugim, po mieszczącym się we Wrocławiu, magazynem TJX Europe w Polsce i szóstym w Europie – obok Bergheim w Niemczech oraz Stoke, Wakefield i Walsall w Wielkiej Brytanii. Produkty procesowane w nowo powstałym obiekcie będą transportowane do ponad 200 sklepów TK Maxx, zlokalizowanych w Austrii, Holandii, Niemczech oraz Polsce. Otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego, w którym w pierwszych latach działalności zatrudnienie znajdzie ponad 1000 osób, planowane jest na jesień/zimę 2022/2023.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here