Twoje dziecko interesuje się kosmosem? Planetarium Wenus organizuje kółko astronomiczne

0
796

Planetarium Wenus prowadzi rekrutację osób chętnych do wzięcia udziału w nowych i rozwijających wyzwaniach, które choć na chwilę pozwolą oderwać się od Ziemi.

– Dla młodszej grupy miłośników kosmosu wczoraj tj. 12 października, ruszyła rekrutacja do Kółka astronomicznego dla uczniów klas IV-VI. Podczas zajęć poruszymy wiele fascynujących tematów, między innymi jak wielki jest kosmos oraz jak zrobić łazik marsjański z makaronu – informuje Magdalena Walczak z Planetarium Wenus.

🔹 Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 października.
🔹 Zajęcia odbywać się będą co dwa tygodnie w środy, w godz. 15.30-16.30.
🔹 Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: edu@centrumnaukikeplera.pl do 18 października.
🔹 Limit miejsc: 10osób (decyduje kolejność zgłoszeń).

Coś dla starszych uczniów

Planetarium czeka także na chętnych uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie European Astro Pi Challenge 2021/2022 – Mission Space Lab, organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną we współpracy z Raspberry Pi Foundation.

🔹 Konkurs polega na przygotowaniu oprogramowania działającego na platformie Raspberry Pi.
🔹 Oprogramowanie ma na celu przeprowadzenie eksperymentu na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
🔹 Eksperyment musi dotyczyć jednego z dwóch tematów: życie w kosmosie lub życie na Ziemi. Po jego przeprowadzeniu na pokładzie stacji, zespół na podstawie otrzymanych wyników musi przedstawić końcowy raport z jego wykonania.
🔹 Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie prosimy o przesyłanie swoich formularzy zgłoszeniowych na adres: konkursy@centrumnaukikeplera.pl.
🔹 Na zgłoszenia czekamy do piątku 15 października.
🔹 Ze wszystkich zgłoszonych osób wybierzemy te, które stworzą drużynę, nad którą będziemy wspólnie ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Fizyki SNaFi sprawowali patronat.
Więcej informacji na naszej stronie internetowej:

Konkurs Mission Space Lab 2021/2022

W poprzedniej edycji 2020/21 w/w Konkursu trzyosobowy Zespół uczniowski, który w ramach Projektu Astronauta realizowanego w Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus wystartował w międzynarodowym Konkursie AstroPI organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną wygrał najtrudniejszą odsłonę Konkursu tj. SpaceLab!
– Dawid Bugajewski i Oskar Kościański z I Liceum Ogólnokształcącego w Kościanie oraz Błażej Molik z IV Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze znaleźli się w gronie dziesięciu Zespołów, które zostały zwycięzcami.  W poprzedniej edycji 2020/21 w/w Konkursu Mission Zero (do 14 lat) i Mission SpaceLab (do 19 lat) łącznie wystartowało 15756 uczniów, reprezentujących 23 kraje – informuje M. Walczak.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here