Reklama
Reklama
Reklama
niedziela, 7 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaKryminalneTwierdziła, że została pobita. Teraz grozi jej kara za składanie fałszywych zeznań

Twierdziła, że została pobita. Teraz grozi jej kara za składanie fałszywych zeznań

Jak podaje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, Zbigniew Fąfera, do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 31-letniej kobiecie. Kobieta twierdziła, że została pobita, jak się okazało to nieprawda.

Oskarżała, a teraz sama została oskarżona

Do napaści miało dojść 18 sierpnia 2015 r. na placu rekreacyjnym. 31-latka wielokrotnie była uprzedzona o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, mimo to zeznawała nieprawdę. – Fałszywie oskarżyła ustalonego mężczyznę o to, że 18 sierpnia 2015 r. na placu rekreacyjnym naruszył jej nietykalność cielesną łapiąc ją za biust i opluwając oraz kilkakrotnie uderzając rękoma w twarz – informuje Z. Fąfera. Teraz, kobiecie grozi kara za składanie fałszywych zeznań. Co spowodowało takie zachowanie kobiety? Prokuratura nie zdradza szczegółów.

Art.233.§1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8./jcz

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Kopciuchy trują nie tylko zimą

Smog z kopciuchów, czyli starych pieców, to nie jest problem sezonowy. Rozmowa z dr Anną Śniady, lekarzem pulmonologiem. Czym właściwie jest smog? Dr Anna Śniady, pulmonolog:...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj