Twierdziła, że została pobita. Teraz grozi jej kara za składanie fałszywych zeznań

0
610
fot. freepik

Jak podaje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, Zbigniew Fąfera, do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 31-letniej kobiecie. Kobieta twierdziła, że została pobita, jak się okazało to nieprawda.

Oskarżała, a teraz sama została oskarżona

Do napaści miało dojść 18 sierpnia 2015 r. na placu rekreacyjnym. 31-latka wielokrotnie była uprzedzona o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, mimo to zeznawała nieprawdę. – Fałszywie oskarżyła ustalonego mężczyznę o to, że 18 sierpnia 2015 r. na placu rekreacyjnym naruszył jej nietykalność cielesną łapiąc ją za biust i opluwając oraz kilkakrotnie uderzając rękoma w twarz – informuje Z. Fąfera. Teraz, kobiecie grozi kara za składanie fałszywych zeznań. Co spowodowało takie zachowanie kobiety? Prokuratura nie zdradza szczegółów.

Art.233.§1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8./jcz

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here