Tu może powstać plac Praw Kobiet. Zobaczcie, to miejsce! (WIDEO)

2
292
Plac Praw Kobiet w Zielonej Górze
fot. ZielonaNews.pl

Plac Praw Kobiet – taką nazwę miałby przyjąć park przy ul. Partyzantów w Zielonej Górze. Trwa zbiórka pod projektem. Później nad pomysłem mieliby się pochylić radni i zdecydować, czy tak nazwać to miejsce. W najbliższą sobotę w godzinach od 13.00 do 16.00w Auchan będzie można podpisać się pod tym projektem.

Park wyremontowany, ale bez nazwy
Plac Praw Kobiet w Zielonej Górze
fot. ZielonaNews.pl

Remont parku przy ul. Partyzantów w Zielonej Górze został zakończony w 2018 roku. Wiele się tu zmieniło. Pojawiła się fontanna, całoroczne leżaki, wymieniono ławki, powstał też plac zabaw. Teraz pojawił się pomysł, by to miejsce nazwać placem Praw Kobiet. – To ma być symbol tego, że jeśli jakakolwiek władza położy rękę na prawach obywatelskich, kogokolwiek, jakiejkolwiek grupy społecznej, to wszyscy będziemy razem bronić praw każdej osoby czy grupy. Serdecznie zapraszamy do tego byście złożyli podpis na naszym projekcie uchwały, który będziemy składać do rady miasta, aby właśnie w tym szczególnym miejscu powstał plac Praw Kobiet  – mówiła podczas konferencji prasowej Zofia Szozda jedna z inicjatorek akcji.  (czytaj więcej: Powstanie plac Praw Kobiet w Zielonej Górze).

Plac Praw Kobiet w Zielonej Górze w symbolicznym miejscu

Plac Praw Kobiet
fot. ZielonaNews.pl
Jak podkreślają inicjatorzy akcji, plac Praw Kobiet byłby w symbolicznym miejscu, bo przecież jest tuż przy Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze. – Tutaj właśnie, tak żeby każdy funkcjonariusz, który idzie do pracy do policji, czy to pracownik prokuratury, mógł przejść obok tego miejsca i mieć chwilę refleksji nad swoją rolą. To są instytucje, które powinny naszych praw bronić – mówił radny Filip Czeszyk.

Zbiórka podpisów by w Zielonej Górze powstał plac Praw Kobiet

Plac Praw Kobiet w Zielonej Górze
fot. ZielonaNews.pl

Teraz trwa zbiórka podpisów.  – Ludzie z chęcią podpisują. Akcja się rozkręca – powiedziała nam Z. Szozda. O ilości zebranych podpisów poinformujemy w przyszłym tygodniu. Poniżej znajdziecie miejsca zbiórek.
Miejsca zbiórek:
1. Auchan od godz. 13-16 w każdą sobotę.
2. Biuro Polska2050, Ul. Mickiewicza 13/1 (wąska uliczka za Nigerem). Od poniedziałku do piątku od 13 do 18.
3. Tancbuda ul. Okulickiego 41 od poniedziałku do piątku 16.00 – 19.30
4. Centrum Pomocy “Warto jest pomagać” ul. Dąbrowskiego 35 (naprzeciwko Centrum Przyrodniczego) godz. 10 – 15
– Prosimy o zgłaszanie się sklepów, instytucji, które zechcą być miejscami zbiórki podpisów, w których poparcie dla projektu będą mogli wyrazić mieszkańcy naszego Miasta – tłumaczy Zosia Szozda.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Część podpisuje z chęcią część podpisuje z musu bo są na garnuszku janusza i jego ministrantów

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here