Trzy tzw. zielone ładowarki pojawią się w mieście. Koszt to ponad 100 tys. zł

0
332
fot. Przetargowe materiały Urzędu Miasta Zielona Góra

Urząd miasta ogłosił przetarg na budowę trzech zielonych ładowarek. Dzięki nim naładujemy telefon, czy tablet. Będą też odstraszać komary. Są trzy chętne firmy do realizacji zadania.
Zielone ładowarki pojawią się w Zielonej Górze

Na ten cel miasto wygospodarowało 207 920,34 zł. Wszystkie firmy chętne do realizacji inwestycji zaproponowały mniej niż spodziewało się miasto. Najniższą ofertę złożyła fundacja Labolatorium z Zielonej Góry. Za wykonanie zadania zaproponowała 132 840 zł. Nieco więcej, bo 145 201,50 zł, zaproponowała firma El-Przem Sp. z o.o. z Łabiszyna. Najwięcej, bo ponad 178 tys. zł zabronowała zielonogórska firma Agacki-Szymczak Sp. j.

Czym będą zielone ładowarki w Zielonej Górze?

fot. Materiały Urzędu Miasta Zielona Góra
Zielone ładowarki będą składały się z elementów do ładowania urządzeń elektronicznych (typu smartfon, tablet, nawigacja). Będą także posiadały udogodnienia dla osób niewidomych lub słabowidzących, AudioGuide – przewodnik turystyczny, oświetlenie LED, odstraszacz komarów, stację naprawczą dla rowerów z automatycznym kompresorem i zestawem kluczy. Dodatkowo mają być wyposażone w Internet. Zielona ładowarka ma posiadać wytrzymały akumulator, który pozwoli korzystać z urządzenia do 25 dni, w przypadku braku ładowania z panelu, kiedy nie będzie dostatecznego nasłonecznienia. – Wykonawca na wykonany przedmiot zamówienia udzieli gwarancji dla robót objętych umową na okres min. 36 miesięcy od dnia podpisania odbioru końcowego robót i rękojmi za wady robót na okres przekraczający gwarancję o 6 miesięcy – czytamy w przetargu.

Gdzie będą zielone ładowarki w Zielonej Górze?
Przedmiotem zamówienia jest budowa trzech zielonych ładowarek. Jedna z nich pojawi się w okolicach rausza, jedna przy CRS, a jedna przy palmiarni.  Wcześniejsze przetargi uwzględniały budowę dziesięciu takich urządzeń (jednak nie udało się wyłonić wykonawcy z uwagi na zbyt wysoką cenę, czytaj więcej: Przetarg na zielonej ładowarki unieważniono).

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here