Trwają prace wykończeniowe w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka (ZDJĘCIA)

0
730
fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

W Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma powstać szpital tymczasowy dla pacjentów covidowych. Od 7 grudnia mają być już przyjmowani tutaj pierwsi pacjenci. – Trwają intensywne prace wykończeniowe w budynku Centrum Zdrowia Matki i Dziecka – informuje szpital. 
Trwają prace wykończeniowe w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Tu powstanie szpital tymczasowy

Szpital tymczasowy powstanie w ramach nowo budowanego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka,  usytuowanego w Zielonej Górze przy ul. Zyty 26. Umowa pozwoli na stworzenie 170 miejsc dla pacjentów z regionu, z czego 25 będzie miejscami respiratorowymi – informował Lubuski Urząd Wojewódzki. Początkowo oddane do użytku zostaną dwie kondygnacje.

Komfortowa praca medyków
– Chcielibyśmy osiągnąć taki poziom odbioru tego obiektu (odbiór będzie cząstkowy) żeby spełnił te minimalne standardy i dał także możliwości komfortowej pracy dla medyków – mówił podczas październikowej konferencji prasowej prezes zielonogórskiego szpitala Marek Działoszyński. Marszałek Elżbieta Polak podkreślała, że standardy nie będą aż tak wysokie, jak dla normalnych szpitali. (czytaj więcej: Miliony na szpital tymczasowy w Zielonej Górze).

Kadra medyczna wciąż potrzebna
Szpital Uniwersytecki poinformował także, że 25 osób zgłosiło się do pracy w powstającym szpitalu. Wciąż jednak potrzeba rąk do pracy (czytaj także: 25 osób chętnych by wesprzeć kadrę szpitala tymczasowego) . Potrzebny jest zarówno personel medyczny, ale także technicy. Szpital liczy także na wsparcie osób w formie wolontariatu. Tu znajdziecie link do szczegółów http://www.szpital.zgora.pl/…/1225-uwaga-szukamy-kadry…

Zobaczcie galerię zdjęć!
PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here