Trwa remont ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

0
1089
fot. ZielonaNews.pl

Trwa remont ul. Zjednoczenia. Fragment ten miał być odnowiony wraz z wiaduktem. Jednak prace na moście zostały przerwane z uwagi na jego zły stan techniczny. 
Remont ul. Zjednoczenia trwa. Będzie nowy przetarg na remont wiaduktu

Prace przy remoncie jezdni trwają. Były one elementem przetargu, w ramach którego miał zostać wyremontowany także wiadukt. – Obecnie roboty budowlane wykonywane na obiekcie mostowym zostały przerwane, gdyż zgodnie z zaleceniem autora ekspertyzy, obiekt (wiadukt wschodni) jest w stanie przedawaryjnym, a większość elementów konstrukcyjnych obiektu należy rozebrać. Przetarg na roboty budowlane obejmował także część drogową budowy dojazdów do obiektu mostowego, dlatego wykonawca kontynuuje te prace zgodnie z zamówieniem. Ze względu na fakt, iż zakres robót mostowych objęty pierwotnym zamówieniem znacząco się zmieni, konieczne będzie ogłoszenie nowego przetargu na roboty budowlane – poinformował urząd miasta w odpowiedzi na interpelację radnego Dariusza Legutowskiego (interpelację radnego znajdziecie tutaj: Interpelacja).

Remont ul. Zjednoczenia
W ramach zadania ma być wyremontowana ul. Zjednoczenia na odcinku od ronda Polskiego Czerwonego Krzyża do wiaduktu nad linią kolejową” w części obejmującej odcinek od km 1+208,20 do wiaduktu (jezdnia prawa) oraz od km 1+225,57 do wiaduktu (jezdnia lewa) dokładny zakres oznaczono na mapce poglądowej zakresu robót drogowych (mapa poniżej).

fot. materiały Urzędu Miasta Zielona Góra

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here