Trwa przebudowa przejścia przy ul. Sulechowskiej

2
762
fot. ZielonaNews.pl

Trwa przebudowa przejścia przy ul. Sulechowskiej. W ramach inwestycji zlikwidowane zostaną dwa istniejące tutaj przejścia dla pieszych. W ich miejsce powstaje nowe.

fot. ZielonaNews.pl

 

Przejście przy ul. Sulechowskiej
O niebezpiecznym przejściu przy ul. Sulechowskiej pisaliśmy już w 2018 roku (Niebezpieczne przejście przy ul. Sulechowskiej). W kwietniu miasto ogłosiło przetarg i wyłoniło wykonawcę. Przejściami przy ul. Sulechowskiej zajmuje się firma FAST. Za wykonanie inwestycji otrzyma nieco ponad 130 tys. zł.

Zamiast dwóch przejść będzie jedno

W ramach inwestycji zlikwidowane zostaną dwa istniejące przejścia piesze. Wykonawca wykona projekt stałej organizacji ruchu, a sygnalizator ze starego przejścia zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji. Do likwidacji przeznaczone jest przejście przy skrzyżowaniu z ul. Urszuli (w okolicach marketu Dino), a także przejście znajdujące się obecnie w okolicach przystanku. Nowe projektowane przejście wraz z sygnalizacją świetlną powstanie przy wyjeździe ze stadionu (szczegóły znajdziecie na mapce poniżej).
fot. materiały urzędu miasta Zielona Góra

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. dla starszej osoby problem przejść 2x200m dalej. Dla urzędnika co samochodem dojeżdża nie ma problemu… Każdy będzie stary , karma wraca

  2. A czy miejscy urzędnicy zmienili Kodeks Drogowy? No nie.
    W tym miejscu jest skrzyżowanie, w związku z tym jest możliwość przejścia niezależnie czy ktoś tam wymaluje pasy czy nie. A że przejście w tym miejscu będzie loterią to już wina Kubickiego, że ma lub akceptuje takie głupawe pomysły.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here