Trwa budowa oczka wodnego w Dolinie Gęśnika. Będą też plaże

1
1172
fot. ZielonaNews.pl

Rewitalizacja Doliny Gęśnika jest ma się ku końcowi. – Koniec prac przewidywany jest na październik – poinformował na jednej z konferencji prasowych Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent miasta. W tej chwili budowane jest jeszcze oczko wodne, brakuje plaż, a także skarp ze zjeżdżalniami. Mieszkańcy wyczekują końca budowy parku linowego (Zobacz jak wygląda Park linowy w Dolinie Gęśnika). Większość ścieżek jest już gotowa, a najmłodsi cieszą się z miasteczka rowerowego, które popołudniami jest już oblegana przez rowerzystów. Gotowy jest też wybieg dla psów, ale do oficjalnego otwarcia raczej bramka będzie zamknięta. Podobnie od miesięcy gotowa stoi siłownia napowietrzna, ale póki co szczelnie ogrodzona. Są też już gotowe mosty nad Gęśnikiem.

Umową na rewitalizację Doliny Gęśnika została podpisana w ubiegłym roku, w czerwcu. Według wstępnych planów mieszkańcy z tego miejsca mieli korzystać już kwietniu, ale prace wciąż się opóźniały.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. wybieg dla psów ,świetna sprawa….proszę tylko zwrócić uwagę na tablicę informacyjną z adnotacją zakaz wprowadzania psów,opieka nad dziećmi tylko pod obecność osób dorosłych…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here