W styczniu przetargi na duże inwestycje miejskie

0
290
Trasa Aglomeracyjna gotowa w 2018 roku
Trasa Aglomeracyjna poprowadzi wzdłuż dawnych torów/ fot. Google Maps

Trasa Aglomeracyjna, Boh. Westerplatte i rondo przy wjeździe na Raculę – już niedługo poznamy wykonawców tych inwestycji.

Trasa Aglomeracyjna

W styczniu ma być rozstrzygnięty przetarg na budowę Trasy Aglomeracyjnej. To nowa ulica, która połączy ul. Batorego z al. Zjednoczenia. Powstanie jedno nowe rondo, te już istniejące na skrzyżowaniu ul. Batorego i Dworcowej zostanie gruntownie zmodernizowane. Przy okazji, w ramach tego samego zadania, zostanie wyremontowana nawierzchnia ul. Dworcowej. Otwarcie ofert zaplanowano na 23 stycznia.

Boh. Westetplatte i rondo przy wjeździe na Raculę

Na realizację przedsięwzięcia miasto zabezpieczyło 36,6 mln zł. Prace powinny się zakończyć najpóźniej w sierpniu 2018 r. Magistrat przygotowuje się również do dwóch dużych inwestycji drogowych: remontu ul. Bohaterów Westerplatte i budowy nowego ronda przy wyjeździe z Raculi w kierunku ul. Wrocławskiej. Przetarg na realizację tych zadań ma być ogłoszony także w styczniu.

Kolejne przetargi ruszą niebawem

W programie rewitalizacji planowane są trzy duże zamówienia na ponad 22 mln zł. Jeszcze w styczniu powinny być ogłoszone przetargi na zagospodarowanie Doliny Gęśnika, odnowę placu pomiędzy filharmonią i kościołem Matki Bożej Częstochowskiej oraz stworzenie placu Teatralnego. W pierwszym przypadku mieszkańcy, poprzez głosowanie, wybrali elementy jakie powinny się znaleźć przy największym zielonogórskim cieku wodnym. Najbardziej zauważalną zmianą będzie stworzenie na Gęśniku niewielkiego stawu rekreacyjnego. Natomiast przed filharmonią pojawią się fontanny, wiele ławek i zieleni oraz niewielka letnia scena. Iluminację zyska również kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Źródło: Łącznik Zielonogórski, informator samorządowy

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here